Интерсно! Мбапе се изправя срещу Юсеин Болт

Интерсно! Мбапе се изправя срещу Юсеин Болт

Вижте подробности

Френският национал Килиан Мбапе отговори днес, че е готов да приеме предизвикателството и да се състезава с бившия атлет Юсей Болт, който все още е световен рекордьор на 100 м. Звездата на ПСЖ е наясно, че състезателят от Ямайка е по-бърз от него, но смята, че дуелът им ще бъде много забавен, пише Труд. 

„Болт е велик шампион и наистина се възхищавам на всичко, което е направил в кариерата си. Не го казвам, защото той наскоро каза хубави неща за мен, но наистина го мисля. Той е един от най-великите спортисти в съвременната история. Видях, че Болт каза, че би искал да застана на старта до него и съм готов за това. Той със сигурност е по-бърз от мен, би ме победил без проблем, но мисля, че този вид състезание би било много забавно, така че нека го направим“, каза Мбапе, цитиран от RMC Sport. 

Болт държи рекорда с 9.58 секунди на 100м., докато Мбапе е пробягал същото разстояние за 10.9 секунди. Засега няма подробности кога и къде ще се проведе зрелището между двамата.

ДЮФК Хлапетата със специално дарение

Когато спортът и знанието вървят ръка за ръка!

Фенове се пазят от проклятието на Роки

Основният фенклуб на френския национален отбор по футбол предупреди всички привърженици да стоят далеч от статуята на Роки Балбоа във Филаделфия заради историята й със спортни несполуки за тези, дръзнали да я окичат с клубен артикул, пише агенция Ройтерс.

Проблем с фотографите на Мондиал 2026

Досущ като английския селекционер Томас Тухел, германецът Юлиан Нагелсман също критикува позиционирането на фотографите по време на изпълнението на национални химни преди мачове.

Стоичков изгледа мач 1000 на Мондиал в копанията на японската принцеса (ВИДЕО)

Българската футболна легенда Христо Стоичков наблюдава на живо двубоя от Мондиал 2026 между Тунис и Япония (0:4), който се проведе в Монтерей.

Лепенки пазят спонсорите на Мондиала

Различни партньори на ФИФА плащат по 50-100 милиона евро годишно или 20-30 милиона само за турнира в САЩ

Жеги затвориха фензона в Мадрид

Фен-зоната в Мадрид бе затворена заради очакваните високи температури в Испания по време на двубоя на националния отбор срещу Саудитска Арабия на Световното първенство.