Кражби в Олимпийското село

Кражби в Олимпийското село

Вижте подробности

Организационният комитет на Олимпийските игри в Париж призна, че в олимпийското село са регистрирани случаи на кражби. Това каза пред репортери директорът на организационния комитет по комуникациите Ан Дешан.

Вестник Le Parisien, съобщи за пет оплаквания за кражби в олимпийското село.

„Наистина е имало инциденти, те са докладвани на полицията. В олимпийското село има строги мерки, но не мога да дам информация колко са служителите по сигурността“, каза Дешан.

Отделът за безопасен спорт на Международния олимпийски комитет (МОК) идентифицира хиляди примери за съдържание, което обижда спортисти или длъжностни лица, състезаващи се на Олимпийските игри в Париж, заяви Кърсти Бъроуз, ръководител на отдела за безопасен спорт на МОК.

 „Ние разчитаме на изкуствения интелект за борба със злоупотребите и системата работи на 37 езика. Когато на платформата се появи червен флаг, ние имаме способността да предприемем действия, включително да преследваме нарушителите. Това е голям пакет. Там има много мерки и всички тези инициативи включват цялостна подкрепа за спортистите.

 Често виждаме, че спортистите директно получават такива съобщения, те се свързват с нас, идентифицирали сме хиляди примери за обидно съдържание срещу спортисти и длъжностни лица, но това е 2%, което е по-ниско, отколкото на други олимпийски игри“, заяви Кърсти Бъроуз.

Олимпийските игри в Париж приключват на 11 август.

efbet Лига с нов сайт, модерна визия и още по-близо до феновете

Със старта на efbetleague.com се поставя началото на нова дигитална ера за българския футбо

ЦСКА поздрави Бусато за 35-ия му рожден ден

Вратарят на ЦСКА Густаво Бусато навършва 35 години днес и от клуба го поздравиха за празника му.

Наследниците на Марадона пускат сувенири с неговото име

Петимата наследници на футболната легенда Диего Марадона, който почина през 2020, подписаха договор за ексклузивно партньорство с шведския предприемач с ирански корени Аш Пурнури и компанията му Electra Global за комерсиаризация на продуктите с марката на Марадона.

Журналисти представиха неизвестни факти за футбола в Търново

Неизвестни досега факти за 100-годишната история на футбола във Велико Търново публикуваха в съвместна книга двамата дългогодишни журналисти Анатоли Петров и Иван Тодоров.

Ямал и гаджето му подлудиха мрежата (ВИДЕО)

Звездата на Барселона Ламин Ямал не спира да бъде в центъра на вниманието – този път не с футболни подвизи, а с участие в музикално видео заедно с приятелката си, аржентинската певица Ники Никол.

Фенове на Селтик прекъснаха мач от елита с портокали и тенис топки по терена (ВИДЕО)

Дънди победи шампионите с 2:0

Решено: Гръцка актриса ще запали Олимпийския огън за Зимните игри догодина

Мери Мина ще играе ролята на върховната жрица

ЦСКА с нова кампания – „Армейска памет“

Феновете на „червените“ помагат за новия музей на клуба

Лудогорец отново подкрепи кампанията „Мовембър“

През целия месец ноември футболистите на шампиона ще носят върху своите екипи емблематичния символ на инициативата