Мъж съди ФИФА, той бил измислил VAR

Мъж съди ФИФА, той бил измислил VAR

Жителят на Мадрид твърди, че проектът е негов

Мъж е решен да съди ФИФА и Кралската испанска футболна федерация заради системата ВАР, пише вестник АС.

Жителят на Мадрид Франсиско Лопес твърди, че той е създателят на технологията десетилетия преди да бъде въведена във футбола.

"Системата ВАР беше проект, наречен "Футбол на 21-ви век". Единственото, което са направили сега, е да му дадат друго име. Разработката е направена по мой проект. Регистрирах го в Общия регистър на интелектуалната собственост през 1999 г., а последващото му разширяване беше регистрирано през 2006 г.

Първият път, когато го изпратих на ФИФА, беше през 1999 г., а след това всяка година до 2007 г. Дълго време поддържах постоянен контакт с бившия рефер Хосе Мария Гарсия Аранда, дясната ръка на Виляр във ФИФА и един от лидерите на реферите на ФИФА“, каза Лопес пред АС.

Предстои съдът в Мадрид да реши дали използването на ВАР във футбола трябва да бъде спряно засега. В същото време Лопес иска 300 милиона евро от организацията.

Пажин: След мача с ЦСКА трябваше да емигрирам от България (ВИДЕО)

Бившият защитник разкри защо е ударил шамар на Матея Кежман

Потвърдено: Световен шампион по футбол става актьор в театър

Адил Рами ще играе в театралната постановка "Игра на истина" на Филип Льолуш в театър "Аполо" в Париж

БФС взе участие в Коледен благотворителен мач

Българският футболен съюз взе участие в Коледен благотворителен мач в подкрепа на деца сираци от 113-то Средно училище „Сава Филаретов“ в София.

Актьор хвали треньора на Левски

Актьорът Кирил Ефремов никога не е криел  пристрастията си към Левски. Той често дава своето искрено мнение за представянето на тима за читателите на „Мач Телеграф“. Сега го потърсихме да коментира впечатленията си от бурната „синя“ есен. 

ЦСКА обяви победа в интернет

Ръководството на ЦСКА се похвали, че новото мобилно приложение на клуба се е превърнало в най-сваляното такова у нас.

Кристиано Роналдо ще участва в "Бързи и Яростни"?

Актьорът Вин Дизел загатна, че футболната суперзвезда Кристиано Роналдо може да се появи във финалния филм от поредицата "Бързи и яростни" – с работно заглавие Fast X: Part Two

Николета Лозанова пак подпали мрежата

Плеймейтката Николета Лозанова отново вдигна градусите в социалните мрежи.

Честито! Бебе в Левски

Левски съобщи радостна новина за „синята“ общност – семейството на клуба се увеличи с още един член.

Приятели на Любо Пенев организират благотворителен турнир и търг в негова подкрепа

В дните преди Коледа