Поли Генова: Тенисът - това е на "На инат

Поли Генова: Тенисът - това е на "На инат

Вижте какво каза звездата

За поредна година Поли Генова е сред посланиците на тенис турнира Sofia Open в столичната зала Арена „София“. Четвъртата на Евровизия 2016 изгледа победата на Джак Дрейпър (Вбр) над  Ян-Ленард Щруф на полуфинала и докато финалистът даваше автографи, почитатели спираха Поли Генова за селфи.

 - Здравейте Поли, играете ли тенис?

 

- Не играя тенис, но много обичам да гледам. Вкъщи е традиция на гледаме тенис и аз съм голям почитател на този спорт. Тенисът е нещо, което те кара да излезеш от реалността, да се съсредоточиш и да си починеш от ежедневието си. Много обичам тениса.

- А опитвали ли сте се да играете тенис?

- Не. Който е учил пиано или в Музикалното училище знае, че такива спортове бяха почти забранени, за да си пазиш ръцете. Освен това като свириш на пиано не трябва да стягаш китката, а при тениса е точно обратното.

- Искате ли да се научите?

- Да, много искам да се науча да играя тенис. Ако намеря някой, който би се посветил да си загуби малко времето с мен, с удоволствие бих го направила.

- Ако трябва да изпеете ваша песен, описваща тениса, коя ще е тя?

- Според мен "На инат". Да, със сигурност, защото в този спорт освен добра физическа подготовка трябва да имаш и много стабилна психика. Да можеш при всички положения и всякакви ситуации да отстояваш себе си, желанието си за победа и да не се отказваш.

- Тенисът и спортът като цяло не приличат ли на това, което вие музикантите правите, за да постигнете успех - много труд, усилия, подготовка, за да излезете на сцената и да радвате публиката и почитателите ви?

- Да, определено е така и всичко приключва точно в рамките на някакви минути. Затова просто трябва да бъдеш там и точно в този момент да дадеш най-доброто от себе си и наистина това да са твоите минути.

- Децата ви, момченце и момиченце, искат ли да спортуват?

- Малки са още. Много ми се искаше да доведа тук сина ми, който обаче ходи на детска градина и свършва малко късно, а след това е изморен. Но
ще го доведа на финала да погледа и искам да видя дали ще му е интересно. Той е още на 4 години и половина и не знам дали ще се впечатли, но начинът е точно да има челен сблъсък с играта и да я види на живо.

Турнирът се провежда с подкрепата на Inbet, Нова Броудкастиг Груп, А1, Diema Extra, Електрохолд, Софиямед, Първа инвестиционна банка, Europa Bullion, Министерството на младежта и спорта и Министерството на туризма.

NOVSPORT.COM е медиен партньор на надпреварата.

Каземиро с антирекорд по отношение на “декорирането”

Бразилецът води една от присъщите си класации на Мондиали

Палмър с неуважителен коментар към сънародниците си на Мондиал 2026

Звездата на Челси остана извън състава на “трите лъва”

Откриха восъчна статуя на Винисиус

Статуя на крилото на бразилския национален отбор Винисиус Жуниор беше открита в музея на восъчните фигури в Грамаду, съобщава Globo Esporte в четвъртък.

Стоичков специален гост на бенефиса на Теди Салпаров

Христо Стоичков ще бъде специален гост в бенефиса на Теодор Салпаров "Една кариера - една легенда" на 5 септември в "Арена 8888".

Ганайски шаман освободи Хари Кейн от заклинание

Ганайският шаман Нана Кваку Бонсам освободи капитана на английския национален отбор по футбол Хари Кейн от магията си, след като нападателят не успя да се разпише при равенството 0:0 между двата тима на Световното първенство.  

Аржентинците поздравиха Меси

Играчите на националния отбор на Аржентина направиха специална изненада за нападателя и капитана Лионел Меси за рождения му ден.