Производители на козметика, на био тор и на мебели са големите победители в конкурса „Най-добра българска фирма на годината“

Производители на козметика, на био тор и на мебели са големите победители в конкурса „Най-добра българска фирма на годината“

ESG политиките и устойчивото развитие бяха фокус в дванадесетото издание на състезанието, инициатива на Fibank

За 12-а поредна година бизнес наградите „Най-добра българска фирма“ бяха връчени на компаниите с най-успешни бизнес практики у нас. Фокусът на тазгодишния конкурс по инициатива на Първа инвестиционна банка (Fibank) е върху ESG политиките и принципите на устойчиво развитие, които са неразделна част от модерното корпоративно управление.

“Лавена" АД -  водещ производител на парфюмерийно-козметични и фармацевтични продукти, спечели първо място в категорията „Средна и голяма фирма“. Сред големите фирми бяха отличени също "Биосет" - една от най-разпознаваемите марки на българския пазар за подправки, чайове и продукти за домашното сладкарство, и производителя на велосипеди  "Крос" ООД.

Победител в категория „Микро и малка фирма“ е "Био шанс" ЕООД от Сливен – компанията се занимава с производство и търговия на изцяло органичен хуминов био тор, който допринася за балансираното хранене на растенията и подобрява екологичния статус на земята. В същата категория бяха наградени още "Топ Флот" ЕООД - производител на риболовни плувки, и "ДМТех" ЕООД – фирма, която разработва иновативни пожароизвестителни продукти.

Приза на публиката спечели пловдивската фирма "Мебелор" ООД, специализирана в производството на корпусни мебели с високо качество.

Наградата за женско предприемачество отиде при Валентина Милкова, земеделски производител с 40 дка насаждения био касис, която прави първото в България вино от касис с марката „Седем 7“, и Мими Ненкова, съосновател и единствен дизайнер на дамските облекла и аксесоари с популярния онлайн бранд Alessa.

Тази година в надпреварата за най-добра българска фирма участваха рекорден брой компании - близо 350.

В журито на конкурса влизат утвърдени лидери на мнение като Никола Бакалов - Главен изпълнителен директор и Председател на Управителния съвет на Fibank, финансистът Емил Хърсев, социологът Кънчо Стойчев – Председател на съюз „Произведено в България“, Венелина Гочева – собственик и управител на „Медийна група България“.

Основните критерии за избор на победителите са устойчив растеж, силни пазарни позиции, иновативност и успешно налагане на бранда на национално и международно ниво. За да участват в конкурса, компаниите трябва да са с български капитал и да представляват родна марка.

Самолетът на Бразилия прибра само един играч

Бразилският национален отбор се завърна у дома след отпадането си от Световното първенство по футбол, но само с един играч на борда: защитника на Фламенго Данило Луис да Силва, съобщи Folha de S.Paulo.

10 по-малко известни факта за Кристиано Роналдо

За Кристиано Роналдо е казано всичко! Все пак в годините, в които е под светлината на прожекторите има факти, които са по-малко известни за широката публика. Ето 10 от тях:

Мбапе отговори на грозна расистка обида

Парагвайски сенатор нарече французина “грозен и арогантен камерунец”

Локомотив София отбеляза 77 години от рождението на Атанас Михайлов

Легендите не умират, пишат от клуба

Аклиматизират ли се англичаните с виагра към високата надморска височина в Мексика?

Полузащитникът на Англия Джордан Хендерсън се пошегува, че английските футболисти не се нуждаят от виагра, за да се подготвят пълноценно за сблъсъка на осминафиналите на Световното първенство с Мексико на „Естадио Ацтека“.

Мондиал 2026 счупи рекорд за автоголове

Досегашният рекорд се държеше от Мондиал 2018