Селото на Божидар Андреев празнува олимпийския му медал

Селото на Божидар Андреев празнува олимпийския му медал

Вижте подробности

Семейството на бронзовия медалист от Олимпийските игри в Париж Божидар Андреев отпразнува подобаващо успеха. Той завърши на трето място в категория до 73 килограма във вдигането на тежести.

В родното му село Топлочани, област Сливен, обаче му стискаха най-силно палци. Цялата махала се е събрала в четвъртък вечерта, за да подкрепя Божидар.

„Снощи го гледахме и се радвахме заедно с него. Цяла България го гледа, благодаря на Бог, че беше с него, даде му силички, за да вземе медала. Няма значение какъв, първо, второ, трето място“, сподели майката на Божидар Андреев пред Нова ТВ.

„Още като стана на трето място, минаха 5 минути и звънна. Радва се, целуваше медала. Поздравяваме го. Беше в 6 клас, когато замина, за да тренира. Вярвахме, че ще победи, молихме се. Бог даде пълната победа“, разкри още майка му.

Брат му Иван също е сред най-големите му фенове.

Линдзи Вон: Не съм готова да обсъждам бъдещето си в ските

Скиорката се размина с ампутация

Намериха застрелян шеф на роден футболен отбор (СНИМКИ)

Председателят на ОФК Поморие Христо Бургазлиев е бил открит мъртъв в тъмно сиво Ауди днес следобед в Бургас. Към момента полицията разследва две версии - убийство и самоубийство.

Една реликва остава за поколенията във Велико Търново

Сребърният медал на Весела Лечева от Олимпийските игри в Сеул през 1988 година бе откупен от народният представител Димитър Николов.

Отложиха дерби в Гърция заради смъртен случай

Фен на ПАОК загина преди мача с Арис

Бивш национал на Нидерландия влезе в затвора

Ромео Кастелен признат за виновен за пране на пари

Ослепителна гимнастичка ще участва в Спасители на плажа

Красивата гимнастичка Ливи Дън ще направи първата си поява като актриса. И то не в каква да е продукция, а в продължението на емблематичния сериал Спасители на плажа.