В Генерал Тошево уковечиха левачката на Стоичков

В Генерал Тошево уковечиха левачката на Стоичков

Вижте подробности

Левият крак на Христо Стоичков беше увековечен в Генерал Тошево. При представянето на неговата "История" от града направиха златна отливка на левачката, която изстреля българската легенда до върха на световния футбол. Това е втора подобна почит след гостуването в Харманли в началото на лятото. 

"Благодарим ти, Ицо! За нас беше чест", написа официалният сайт на община Генерал Тошево след края на събитието.

На площад „Бялата лястовица“ се събраха хиляди, които се докоснаха до най-известния българин по света. Подготвените 1050 екземпляра на "Историята" се оказаха недостатъчни в 6-хилядния град.

"Няма нищо по-хубаво от детските усмивки и прегръдки, които отново ме заредиха с енергия. Както винаги съм обещавал, никой не остава без снимка и автограф. Така е било, така и ще бъде. В Генерал Тошево видях стари приятели от детинството ми. Турнето на "Историята" ще има още много спирки не само в България. Но нека това засега е в сферата на изненадите!", каза Стоичков.

Съдийка със сътресение на мозъка след меле между футболисти на контрола (ВИДЕО)

Матилде Демонкей не е могла да продължи след инцидента на стадион „Шлосберг“

Гари Линекер и още 119 милионери зоват да им вдигнат данъците

Легендарният голмайстор Гари Линекер, който бе стрелец №1 на световното първенство през 1986 г. и още 119 британски милионери призоваха новият министър-председател на Обединеното кралство Анди Бърнам да въведе двупроцентен данък на богатство, надхвърлящо 10 милиона паунда.

Легендарен американски актьор и приятел на Левски стана на 80

Дани Глоувър отпразнува рожден ден

Христо Янев чете „Теория за алтернативната загуба“

Неприятности за ЦСКА на границата

Ужасна трагедия в семейството на Винченцо Монтела

Сестрата на селекционера на Турция почина след домашен инцидент

Дунав и „Медика“ със съвместна кръводарителска кампания

Подобни инициативи са особено важни заради недостига на кръв в страната