Във Варна подготвят благотворителен мач с участието на легендите от САЩ’94

Във Варна подготвят благотворителен мач с участието на легендите от САЩ’94

Искането на фондация „Национали 94“ е Община Варна да подкрепи събитието с финансови средства в размер на 120 000 лева.

Община Варна да подпомогне финансово благотворителен мач с участието на легендите от САЩ’94. Предложението беше одобрено на днешното заседание на ПК „Младежки дейности и спорт“, но окончателното решение ще зависи от становището на финансовата комисия и вота на местния парламент.

Фондация “Национали 94”, която бе основана от футболистите, постигнали най-големия успех – 4-ото място на Световното първенство през 1994 г., предлага в периода 26-28 април 2025 г. на  официалния терен на ФК „Спартак“ – Варна да се проведе футболна среща между отбора на „Национали 94″ и  на Република Северна Македония под името „Звездите на Северна Македония“.

Искането на фондацията е Община Варна да подкрепи събитието с финансови средства в размер на 120 хил. лева. Те ще бъдат разходвани за настаняване, изхранване, транспорт и организация.

Събитието има изцяло благотворителен характер. Със събраните средства ще бъдат подпомогнати бивши футболисти, както и деца в неравностойно положение, практикуващи организиран футбол, беше изтъкнато в зала „Пленарна“.

На днешното заседание съветниците подкрепиха и няколко предложения на групата на „Възраждане“ в Общинския съвет, свързани с подобряване на спортната инфраструктура във Варна. Те дадоха съгласието си в бюджета за 2025 г. да бъдат заложени 2,5 млн. лева „за събаряне и построяване на спортната зала“ в СУ „Найден Геров“ и други 1,1 млн. лева за завършване на т.нар. зала за бадминтон в комплекс „Младост“. С пълно единодушие беше гласувано предложението за заделяне на 100 хил. лева в новия бюджет за спешно обновяване на залите в спортен комплекс „Локомотив“.

Комисията по младежки дейности и спорт към Общински съвет – Варна одобри и разходи за реализиране на традиционни спортни събития, които ще се проведат преди приемането на бюджета за тази година. Средствата за месеците март, април и май са в общ размер от близо 750 хил. лева.

Приетите предложения не са окончателни. Предстои допълнително разглеждане – първо от финансовата комисия, а след това и от Общинския съвет, който ще вземе окончателното решение.

Гришо разкри колко време може да не поглежда телефона си

Опитвам се да минимизирам усилията си, доколкото е възможно

Тайгър Уудс потвърди връзка със снаха на Тръмп

Голф легендата Тайгър Удус потвърди връзката си с бившата съпруга на Доналд Тръмп-младши – Ванеса.

За по-добра форма - какво пият спортистите преди състезание?

Професионалният спорт е същинска мозайка от детайли, които са в основата на доброто представяне на различните спортисти.

Футболният Левски подкрепи баскетболния клуб за хора с увреждания

Левски бе горд домакин на страхотна инициатива, информираха от лагера на "сините" чрез официалния си уебсайт.

Роналдо ще се жени

Португалецът даде обещание на Джорджина

Скандални разкрития за смъртта на Марадона

Нови скандални разкрития около смъртта на Диего Армандо Марадона станаха ясни по време на изслушванията по делото за кончината на аржентинската легенда.

В Пловдив: Фен на Ботев е жертвата на пожара в квартал „Кючук Париж“

40-годишният пловдивчанин, изгорял при пожара, избухнал тази сутрин в къща на улица "Ягода" e известен фен на футболния Ботев (Пловдив)

Валери Божинов каза колко милиона на година е взимал в Манчестър Сити

Валери Божинов бе гост в „Гласът на Левски“, където говори по много теми

Какво пише в записките на Веласкес?

Испанецът разкри за "пищовите" му по време на мачове