Сърбия спечели „Балканската война” в Румъния – 3:2

Сърбия спечели „Балканската война” в Румъния – 3:2

Националният отбор на Сърбия успя да победи Румъния 3:2 в драматична квалификационна среща за Мондиал 2010 от група 7 в зона Европа. Срещата се игра на стадион „Лиа Манойлу” и бе ръководен от италианеца Матео Трефолони.

Националният отбор на Сърбия успя да победи Румъния 3:2 в драматична квалификационна среща за Мондиал 2010 от група 7 в зона Европа. Срещата се игра на стадион „Лиа Манойлу” и бе ръководен от италианеца Матео Трефолони.

В 17-та минута Милан Йованович откри резултата за гостите, а в 44-та Стоица си отбеляза злощастен автогол за 0:2. Първата част приключи при този резултат за жалост на румънските фенове дошли да подкрепят отбора си.

През второто полувреме домакините се опитаха да обърнат развоя на срещата и в 57-та Марика върна румънците в мача – 1:2. В 59-та минута централният бранител на „плавите” и Бранислав Иванович отново направи преднината на своя тим 2 гола, отбелязвайки с глава. В 73-та минута Стоица от домакините частично изкупи вината си за автогола в 44-та, връщайки Румъния в мача – 2:3. Силите на северната ни съседка стигнаха до тук и двубоят завърши при този резултат.

С тази победа Сърбия остана лидер в 7-а група с актив от 12 точки, като „плавите” са изиграли 5 мача. Румъния остана на 5-а позиция едва с 4 точки от 4 двубоя, като това поражение намали драстично шансовете им за класиране на Мондиала през 2010.

Румъния – Сърбия 2:3

0:1 Йованович 17’
0:2 Стоица 44’ (а.г.)
1:2 Марика 51’
1:3 Иванович 59’
2:3 Стоица 73’

Стартови състави
:

Румъния: Лобонт, Контра, Рат, Тамас, Радой, Стоица, Кодреа (Танасе- 47’), Коцис (Никулае- 77’), Костеа (Букур- 64’), Марика, Муту

Сърбия: Стойкович, Драгутинович, Видич, Иванович, Обрадович, Станкович, Милияш, Красич, Пантелич (Суботич- 66’), Йованович (Янкович- 62’), Жигич

Жълти картони: Муту, Радой, Костеа, Тамас (Румъния); Жигич, Суботич (Сърбия)

Стадион: „Лиа Манойлу”

Рефер: Матео Трефолони

Нападател на Милан ляга под ножа?

Сантиаго Хименес все още не е по-близо до завръщането си в Милан шест седмици след контузия на глезена и има информации, че може да се нуждае от операция

Исека си намери отбор

Бившият нападател на ЦСКА – Аарон Исека, отново има отбор

Тиаго Силва иска отново да играе в Европа

41-годишният бразилски защитник на Флуминензе Тиаго Силва може да се завърне в Европа, съобщава журналистът Фабрицио Романо в социалните мрежи

Аморим: Трябва да сме по-ефективни

Рубен Аморим коментира равенството 4:4 на водения от него Манчестър Юнайтед в срещата от 16-ия кръг на английската Премиър лийг

Белингам подкрепи Родриго

След победния гол на бразилеца за Реал (Мадрид) срещу Алавес

Барселона гледа защитник на Борусия (Дортмунд)

Бранителят е дал съгласие да премине на "Камп Ноу" през лятото

ПАОК отрече, че ще продава руснак

„Фьодор Чалов е важен играч за нашия отбор", пишат от клуба на Десподов

Манчестър Юнайтед и Борнемут спряха дъха с луд мач - 2 обрата и 8 гола (ВИДЕО)

Рекордни 40 удара към двете врати, греда, фрапантни пропуски и зрелищно 4:4

Нант продължава с опитите да намери път към спасението

"Канарчетата" вече смениха треньора си