Дешан с три различни схеми в три поредни мача

Дешан с три различни схеми в три поредни мача

"Петлите" играят с Перу в Екатеринбург

Дидие Дешан подготвя сериозни промени и изненади в своя състав след слабата игра на френските национали в първия мач при победата им с 2:1 срещу Австралия. Селекционерът е взел решение да извади Усман Дембеле (най-скъпия играч в историята на Барселона) от титулярния състав, а на негово място ще пусне доста по-опитния Оливие Жиру, който ще боди атаката на французите в мача срещу Перу днес от 18 часа. Мачът е на стадиона в Екатеринбург.

 

Малко зад Жиру (Челси) в атаката на Франция ще действат звездата Антоан Гризман и младата надежда Килиан Мбапе. Схемата също ще се промени за пореден път. От 4~ 3-3 Дешан ще мине на 4-2-3-1.

 

Планира се още една промяна. Подобно на Дембеле, Корентен Толисо (Байерн) също ще бъде изваден от титулярния състав, а на негово място ще бъде пуснат Блез Матюиди (ПСЖ), който ще действа не в средата, а на малко no-рисковата за него позиция по лявото крило.

 

Така в три поредни мача Франция ще ползва три различни схеми, тъй като в контролата със Съединените американски щати точно преди мондиала Дешан заложи на 4-4-2. Единствено в защита няма да има рокади - Павар, Варан, Юмтити и Люка Ернандес, а пред тях като опорни халфове - Канте и Погба.

Бивш френски национал: Оставка за Дешан, отборът ни играе грозно!

Това заяви Хатем Бен Арфа

ФИФА определи приятните изненади на Мондиал 2018

В класацията попада полузащитникът на Русия Денис Черишев

Луда нощ в Париж, светлата и тъмната страна на една победа (СНИМКИ)

Вижте как празнуват във френската столица през погледа на една българка

КУРИОЗ! Откраднаха златен медал на финала на Световното (ВИДЕО)

Само президентът Владимир Путин остана сух след изсипалия се дъжд в Москва

Датска звезда негодува срещу ВАР

"Да започнем да си режем ръцете", заяви Юсуф Поулсен

Всички голове от Световното първенство в Русия

Русия 2018

Шиърър за дузпата: Не може такива абсурдни отсъждания да решават финала

„Когато не си сигурен, не го свириш. Решението му беше грешно”, включи се в критиките и Юрген Клинсман

Нахлулите на терена фенове всъщност са руската група "Пуси Райът"

След като са били заловени, четирите момичета бързо са били откарани в най-близкото полицейско управление

Хиляди в еуфория пред Айфеловата кула след триумфа на Франция (ВИДЕО)

Празненствата по улиците на Париж едва ли ще спрат скоро