Бразилия ще се опита да укроти коравата Сърбия

Бразилия ще се опита да укроти коравата Сърбия

Мачът няма да бъде лесен за Селесао

Бразилия и Сърбия се изправят един срещу друг в един от най-чаканите двубои от първия кръг на Световното първенство в Катар. Срещата от група „G“ на стадион „Лусаил Айконик“ в едноименния град стартира в 21:00 часа.

„Селесао“, който е считан за един от основните фаворити за спечелването на Мондиала, ще има тежък балкански тест на старта в лицето на Сърбия в късния мач от програмата.

Южноамериканците са най-титулуваната нация със своите пет трофея. От последния обаче изминаха 20 години. Тимът остана непобеден в груповата фаза на последните пет турнира, като не успя да спечели в едва три срещи. Друг любопитен факт е, че Бразилия е единственият отбор, който е взел участие на всички 22 Мондиала до този момент.

Бразилци и сърби се изправиха в решителния трети рунд от групите преди четири години в Русия. Тогава сърбите отстъпиха с 0:2 и останаха на третото място. Интересно е, че с тях в група тогава също бе и Швейцария, която продължи към осминафиналите.

Формата на двата отбора е доста добра. Бразилия губи изключително рядко, като последното поражение бе преди 16 месеца на финала за Копа Америка от големия враг Аржентина. От юни насам тимът е изиграл четири контроли, които спечелиха и така са в серия от седем поредни успеха. Сърбия пък спечели промоция в Лига „А“ от Лига на нациите, а преди броени дни демонстрира атакуваща мощ при 5:1 над Бахрейн.

Световно първенство по футбол, Катар 2022, група „G“, първи кръг

Вероятни състави на двата отбора:

БРАЗИЛИЯ (4-3-3): Алисон – Данило, Тиаго Силва, Маркиньос, Алекс Сандро – Фред, Каземиро, Лукас Пакета – Рафиня, Ричарлисон, Неймар

Селекционер: Тите

СЪРБИЯ (3-4-2-1): Ваня Милинкович-Савич – Страхиня Павлович, Милош Велкович, Никола Миленкович – Дарко Лазович, Неманя Гудел, Саша Лукич, Андрия Живкович – Душан Тадич, Сергей Милинковч-Савич – Душан Влахович

Селекционер: Драган Стойкович

Главен съдия: Алиреза Фагани, Иран

Стадион: „Лусаил Айконик“, град Лусаил, Катар

Кръстиха станции в метрото на Хари Кейн и Джуд Белингам

Станции на лондонското метро бяха временно преименувани в чест на английските футболисти Хари Кейн и Джуд Белингам, съобщава Sky News.

НАСА обеща да изпрати топка на Луната, ако САЩ спечели Мондиала

Шансовете това да се случи обаче не са от най-големите

Футболистите се оплакаха от терена на "Мет Лайф"

Тревната настилка на стадиона, на който ще се играе финалната среща на Световното първенство по футбол, вече предизвиква дебати само след няколко мача, провели се там

Фенове скочиха на ФИФА заради билетите за Мондиал 2026

От ФИФА потвърдиха, че цената на билетите за всички мачове в групите ще започват от 60 долара

Сериозни критики по Де Йонг преди Евро 2024

"Лалето" може да пропусне първия мач от форума

Фернандо Сантош: Пак бих оставил Кристиано на пейката

Бившият селекционер на Португалия с коментар за решението си на Мондиала в Катар