ФИФА обяви огромни приходи от Световното

ФИФА обяви огромни приходи от Световното

Главна роля играят катарските спонсори

Световната футболна федерация ФИФА е съобщила на страните-членки, че за последния четиригодишен период между световните първенства в Русия през 2018 година и в Катар през 2022 година има приходи в размер на 7,5 милиарда щатски долара, предаде Асошиейтед Прес, цитирана от БТА.

Това е с 1 милиард долара повече спрямо предходния четиригодишен период. Увеличението се дължи на повечето сключени търговски сделки от страна на световната футболна централа.

През последния период компанията "Qatar Energy" се включи като първостепенен спонсор на ФИФА. Като треторазредни спонсори пък бяха добавени катарската банка QNB, както и телекомуникационната компания Ooredoo.

По-голямата част от тези сделки бяха сключени още през 2011 година от бившия президент на ФИФА Сеп Блатер. Тогава той подписа два пакета договори, след като стана ясно, че Русия и Катар ще бъдат домакини на световните първенства през 2018 и 2022 година.

Кръстиха станции в метрото на Хари Кейн и Джуд Белингам

Станции на лондонското метро бяха временно преименувани в чест на английските футболисти Хари Кейн и Джуд Белингам, съобщава Sky News.

НАСА обеща да изпрати топка на Луната, ако САЩ спечели Мондиала

Шансовете това да се случи обаче не са от най-големите

Футболистите се оплакаха от терена на "Мет Лайф"

Тревната настилка на стадиона, на който ще се играе финалната среща на Световното първенство по футбол, вече предизвиква дебати само след няколко мача, провели се там

Фенове скочиха на ФИФА заради билетите за Мондиал 2026

От ФИФА потвърдиха, че цената на билетите за всички мачове в групите ще започват от 60 долара

Сериозни критики по Де Йонг преди Евро 2024

"Лалето" може да пропусне първия мач от форума

Фернандо Сантош: Пак бих оставил Кристиано на пейката

Бившият селекционер на Португалия с коментар за решението си на Мондиала в Катар