Флик няма да подава оставка

Флик няма да подава оставка

Селекционерът на Германия остава на поста си, дори ако отпадне от Катар 2022

Селекционерът на германския национален отбор Ханзи Флик не планира да подава оставка, дори ако отборът му отпадне в груповата фаза на Световното първенство по футбол.

След загуба с 1:2 от Япония и равенство 1:1 с Испания, Бундестимът влиза в решаващия мач от група Е срещу Коста Рика в четвъртък, нуждаейки се от победа, като същевременно се надява Япония да загуби от Испания, за да продължи напред.

"Мога да потвърдя, че няма да подам оставка, но не знам какво още предстои", каза Флик на пресконференция, когато беше попитан дали иска да остане на поста, дори и отборът да отпадне още в групите.

"Имам договор до 2024 година, очаквам с нетърпение домашното Европейско първенство, но до тогава има много време", добави Флик.

Той очаква централноамериканците да играят дефанзивно, като равенството може да се окаже достатъчно за Коста Рика, за да продължи на осминафиналите.

"Разбира се, бихме искали да вкараме ранен гол и да спечелим мача в началото, за да окажем натиск върху Япония в другия мач, но знаем, че ще бъде трудно срещу много дефанзивен отбор", каза Флик.

Кръстиха станции в метрото на Хари Кейн и Джуд Белингам

Станции на лондонското метро бяха временно преименувани в чест на английските футболисти Хари Кейн и Джуд Белингам, съобщава Sky News.

НАСА обеща да изпрати топка на Луната, ако САЩ спечели Мондиала

Шансовете това да се случи обаче не са от най-големите

Футболистите се оплакаха от терена на "Мет Лайф"

Тревната настилка на стадиона, на който ще се играе финалната среща на Световното първенство по футбол, вече предизвиква дебати само след няколко мача, провели се там

Фенове скочиха на ФИФА заради билетите за Мондиал 2026

От ФИФА потвърдиха, че цената на билетите за всички мачове в групите ще започват от 60 долара

Сериозни критики по Де Йонг преди Евро 2024

"Лалето" може да пропусне първия мач от форума

Фернандо Сантош: Пак бих оставил Кристиано на пейката

Бившият селекционер на Португалия с коментар за решението си на Мондиала в Катар