Хърватия и Мароко в битка за престиж и още нещо...

Малкият финал в Катар е днес

Предпоследният мач от програмата на Световното първенство по футбол в Катар ще се изиграе днес.

В битка за третото място влизат вицешампионът Хърватия и сензацията Мароко.

Срещата стартира в 17:00 часа и ще се играе на стадион "Халифа Интернешънъл" в Доха.

Преди четири години Хърватия шокира света като достигна финала на Мондиал 2018, където загуби от Франция, а сега играчите на селекционера Златко Далич ще се опитат отново да спечелят медали.

Така те ще повторят постижението на легендарния си отбор от 1998-ма година, който завърши на трето място след победа над Нидерландия в малкия финал.

За Мароко този мач ще бъде краят на една приказка. Северноафриканският тим пренаписа историята на "Черния континент", след като постигна победи над Белгия, Канада, Испания и Португалия, за да се превърне в първия африкански отбор, достигнал полуфиналите на световно първенство.

Там мароканците бяха спрени от Франция, но сега те ще са пределно амбицирани да завършат Мондиала по положителен начин.

Любопитното е, че Хърватия и Мароко бяха в една група и направиха нулево равенство на 23-ти ноември. Сега се очаква "ватрените" да дадат почивка на част от основните си футболисти, за които предстои бързо завръщане към клубния футбол, като е възможно Лука Модрич, Матео Ковачич, Йошко Гвардиол и Марсело Брозович ще бъдат на пейката.

Мароко също няма да бъде с изцяло титулярен състав, като защитниците Ромен Саис, Найеф Агер и Нусаир Мзрауи са контузени.

Допълнителна мотивация е премията от ФИФА - победителят ще вземе и с 2 млн. евро повече, след като за третото място е предвиден бонус от 27 млн., а за четвъртия - 25 млн. Мароко вече влезе в историята като първия африкански състав, стигнал толкова напред в турнира.