Погром за Белгия, Мароко ликува с 2:0 (ВИДЕО)

"Червените дяволи" изиграха слаб мач и се провалиха

Мароко победи Белгия с 2:0 на стадион „Ал-Тумама“ в мач от Група F на Световното първенство в Катар. Абделхамид Сабири даде късен аванс на „атласките лъвове“ в 73-ата минута, а в добавеното време Закария Абухал оформи крайния резултат.

След този успех Мароко се изкачва на върха в Група F с актив от 4 точки, докато Белгия е на 2-ро място с 3 точки.

Двубоят започна с натиск на Белгия. Още в 5-ата минута Митши Батшуаи излезе сам срещу Мунир. Нападателят стреля от малък ъгъл, но стражът на Мароко отрази. След изпълнен ъглов удар от страна на Торган Азар, отново в наказателното поле стреля Батшуаи с глава. Ударът обаче бе блокиран от бранител на "атласките лъвове".

Хаким Зиеш опита изстрел от далечна дистанция в 21-ата минута, но топката премина над напречната греда.

Кевин де Бройне продължи топката за Тома Мюние, който бе от дясната страна на наказателното поле на Мароко в 33-ата минута. Халф-бекът шутира, но Мунир внимаваше и направи рутинно спасяване.

Ашраф Хакими напредна по десния фланг и навлезе чрез дрибъл в накзателното поле на Белгия в 35-ата минута. Десният бек стреля, но не успя да намери очертанията на вратата.

Де Бройне стреля директно от пряк свободен удар в 37-ата минута, въпреки че топката бе заложена в близост до ъгловото флагче. Топката обаче прелетя малко над напречната греда на вратата на Мароко.

Във втората минута на продължението Хаким Зиеш отправи директен удар от пряк свободен удар. Тибо Куртоа не успя да се намеси по най-добрия начин, тъй като нямаше добра видимост и топката премина голлинията. Главният рефер Сесар Рамос преразгледа ситуацията с VAR. Голът не бе зачетен заради засада на Ромен Саис, който е бил в активна позиция при изстрела на Зиеш.

Капитанът на Белгия Еден Азар навлезе чрез дрибъл в наказателното поле на Мароко в 51-ата минута. Нападателят шутира, но Мунир отрази по впечатляващ начин.

Софиян Буфал преодоля Тома Мюние и шутира в 57-ата минута, но Тибо Куртоа внимаваше и отрази.

Ашраф Хакими центрира от дясно в 64-ата минута, Буфал отклони за Юсеф Ен Несири, но Тоби Алвервайрелд се намеси и изчисти.

Торган Азар комбинира с Дрис Мертенс, който премина през трима защитници на Мароко чрез дрибъл и шутира силно от стредна дистанция. Само, за да може Мунир да направи поредно впечатляващо спасяване в 65-ата минута.

След пряк свободен удар в близост до ъгловото флагче в 74-ата минута, Абделхамид Сабири стреля директно, въпреки че беше от малък ъгъл. Тибо Куртоа не бе достатъчно убедителен в намесата си и така се стигна до първото попадение за Мароко.

Във втората минута на добавеното време на срещата след силно изритана топка от Мунир, Закария Абухал свали за Зиеш, който напредна с топката в крака и центрира в наказателното поле. Там бе отново Абухал, за да засече и да сложи край на интригата в двубоя.

БЕЛГИЯ - МАРОКО 0:2
0:1 A. Сабири 73
0:2 Абухлал 90+

Белгия: Куртоа, Кастан, Алдервайрелд, Вертонген, Мюние, Т. Азар, Онана, Витсел,  Де Бройне, Е. Азар – Батшуай;

Селекционер: Роберто Мартинес;

Мароко: Буну, Хакими, Мазрауи, Ажер, Саис, Амрабат, Унаи, Амалах, Зиеш, Буфал, Ен-Несири;

Селекционер: Уалид Реграри.