Вълшебна Испания вкара 7 на Коста Рика (ВИДЕО)

"Ла Фурия" отнася Кейлор Навас и компания

Испания буквално се подигра с Коста Рика в първия им мач от Мондиал 2022 в Катар и ги отнесе с рекордното 7:0.

Двубоят започна със страхотно темпо от страна на испанците и още в 5-а минута дойде голям шанс. Дани Олмо успя да изскочи зад защитата на Коста Рика, но пропусна целта от сравнително изгодна позиция.

В 11-а минута обаче централноамериканският тим не успя да отблъсне опасността. След перфектна многоходова атака, Гави изведе Дани Олмо, а десетката овладя по отличен начин и прехвърли Кейлор Навас за 1:0.

В 21-а минута нещата за Коста Рика станаха още по-сложни. След поредната постепенна атака на европейците, Алба получи топката на крилото и центрира остро, а на правилното място беше Асенсио, който удвои аванса на тима си.

Нови 10 минути класиката беше оформена. Педри беше съборен в наказателното поле и последва сигнал за дузпа. Зад топката застана Феран Торес, който не сбъкра за 3:0.

Началото на втората част не беше по-различно от цялото първо такова. След поредната чудесна атака на испанците Феран Торес получи топката в наказателното поле и след объркване между Брайън Овиедо и Кейлор Навас стрелецът отново прониза вратата на Коста Рика за 4:0.

Петнадесет минути преди края на мача резултатът стана още по-внушителен. Алваро Мората беше изведен сам срещу Кейлор Навас, но стражът първоначалнто изби. Нападателят обаче се завъртя и намери Гави, който с изключително прецизен удар този път направи резултата 5:0.

Наказателната акция обаче не спря дотук. В 90-а минута, първоначално Кейлор Навас успя да спре удара на Алваро Мората, но при добавката на Карлос Солер шанс нямаше - 6:0. Малко след като започна да чете и добавеното време Алваро Мората матира Навас за седми път в мача с левия крак, за да оформи крайния резултат.

Испания - Коста Рика 7:0