България на крачка от отборната титла по мотокрос на Източно-европейския шампионат

България на крачка от отборната титла по мотокрос на Източно-европейския шампионат

На трасето край град Хинчести най-добрите във всички класове ще се съберат за последен път този сезон

След изминали девет кръга от Източно-европейския шампионат по мотокрос, този уикенд предстои и последния кръг  за 2014 година в Молдова. На трасето край град Хинчести най-добрите във всички класове ще се съберат за последен път този сезон. България ще бъде представена от десет състезателя в различните класове, като страната ни е с огромни шансове да стане и отборен шампион след като до момента нашите състезатели са спечелили общо 125 точки в класирането, а след нас са Сърбия / 97т./ и Румъния / 96т/. Само чудо може да ни лиши от отборната титла в Източно- европейския шампионат като се има предвид и чудесната форма в която се намират фаворитите за краен успех в отделните класове. При най-малките до 65 сс. няма да имаме представител след като лидера във временното класиране Кристиян Иванов /КТМ/ стана шампион кръг преди края с актив от 257 точки и е недостижим за конкуренцията.

Освен първото място в крайното класиране в ИЕ шампионат при 65сс. машини със сигурност ще имаме шампион от България и при 85сс. където лидер в класирането преди последното състезание в Молдова е Хакан Халми / КТМ/ с 274т., втори е Момчил Иванов / КТМ/ с 248т. , а трети е друг наш сънародник Алекс Димитров / КТМ/ с 211т. И тримата ще карат в Хинчести, а освен тях и Николай Малинов / Кавазаки/ ще бъде сред участниците.  В клас МХ 2 в спор за първото място в крайното класиране на шампионата са двама българи-  Любомир Васев / Ямаха/ с 241 т. до момента и Кристиян Ангелов / Ямаха/ с актив от 235 точки. Както беше през целия сезон двамата караха великолепно и ще определят шампиона по между си  именно на трасето в Молдова. При МХ 1ще имаме един участник и това е Тодор Тотев / Хонда/. Родният ни състезател е трети с 253 точки във временното класиране след Адриян Радуца / Рум/ с 300 т. и Християн Илиовски/ Мак/ с 272т.  В клас МХ със сигурност ще имаме отново шампион от България, след като във временното класиране Юлиян Райчев / Кавазаки/ води с 300т., пред Теодор Гигов / Кавазаки/ 273т. и Веселин Малинов / КТМ/ с 254т.  Тримата няма как да бъдат догонени от останалите във временното класиране и ще определят класирането на почетната стълбичка по между си. В събота /18 октомври/ са тренировките и квалификациите на трасето в Молдова, а в неделния ден ще бъдат стартовете ,както и церемонията по закриване на сезон 2014 г. в Източно-европейския шампионат по мотокрос. Любителите на мотокроса у нас пък ще могат да гледат на живо предпоследния кръг на Републиканския шампионат , който ще бъде на 25,26 октомври на мотополигона в Хасково.
 
Марк Маркес с 9-та победа за сезона в MotoGP

Испанският пилот на Дукати спечели Гран при на Германия

В Германия: Марк Маркес с рекорд в Moto GP

Испанският пилот спечели спринта преди Гран При на Германия

Съперник се блъсна в Никола Цолов и провали спринта му на Силвърстоун (ВИДЕО)

Бадоер удари родния пилот при неразчетена маневра и остави българина в дъното на класирането

Никола Цолов отвя конкуренцията в свободната тренировка на "Силвърстоун"

Никола Цолов започна седмия състезателен уикенд за сезона във Формула 3 с първо време в свободната тренировка на пистата „Силвърстоун“ във Великобритания

Тенак спечели Рали Акрополис Гърция

Естонецът се завърна в битката за титлата в WRC

Марк Маркес с нова крачка към титлата в MotoGP

Испанецът спечели спринтовото състезание в Нидерландия

Страхотен Никола Цолов спечели квалификацията в Австрия!

Българинът тръгва първи в неделя, Рафа Камара далеч зад него на седма позиция

Мартин Чой с две победи и рекорд на писта "Дракон"

Мартин Чой (ЕКО БМВ рейсинг тийм) постигна две категорични победи през уикенда в стартове от републиканския шампионат по мотоциклетизъм на пистата "Дракон" край Пловдив.

Марк Маркес спечели спринтовото състезание от MotoGP в Италия

Това е негова осма победа на спринтово състезание през сезона от общо девет старта