Босът на европейския мотокрос пристига у нас за състезанията в Севлиево

Босът на европейския мотокрос пристига у нас за състезанията в Севлиево

Над 110 пилота от 12 страни са подали заявки за участие

Президентът на Европейския мотоциклетен съюз д-р Волфганг Сръб ще посети предстоящите стартове от шампионата на Стария континент по мотокрос, които ще се състоят тази събота и неделя на трасето "Горна Росица" край Севлиево. Президентът на ФИМ Европа е официален гост на събитието и ще изгледа на живо състезанията през уикенда.

Над 110 пилота от 12 страни са подали заявки за участие във втория кръг от Европейския шампионат в класовете ЕМХ65, ЕМХ85 и ЕМХ OPEN. Успоредно с надпреварите в Севлиево, ще бъдат и стартовете за Републиканския шампионат по мотокрос за клас МХ.

Волфганг Сръб ще даде и пресконференция в неделя от 10:30 часа в пресцентъра на мотополигона.

В съботния ден програмата на състезанията предвижда тренировки и четири състезателни манша, а в неделния ден след официалното откриване, което е в 10:00 часа, ще се проведат и седем старта, които ще определят победителите в Grand Prix Bulgaria. Входът за зрители е свободен.

По същото време, но в Кегумс, Латвия, ще се състои 7-ият кръг на Световния шампионат по мотокрос, на който в клас МХ2 ще вземат участие тримата български пилоти Петър Петров (Monster Energy Kawasaki MX2 team), Майкъл Иванов (Vamo Racing team) и Иван Петров (8biano Racing Team).

Марк Маркес катастрофира, брат му Алекс спечели в Испания и го бутна от върха в MotoGP

Братята Маркес са спечелили 4 от досегашните общо 5 състезания през сезона

Марк Маркес с нов триумф в MotoGP

С победата Марк Маркес увеличи на 20 точки преднината си в генералното класиране

Федерер ще открие "24 часа на Льо Ман"

Роджър Федерер ще даде старт за тазгодишното автомобилно състезание 24 часа на Льо Ман през юни, съобщиха организаторите в четвъртък

Цолов влезе във видео играта на Ф1

От EA Sports обявиха списъка с пилотите, които ще присъстват в играта

Марк Маркес спечели и голямата гонката от MotoGP в Катар

Испанският пилот на Дукати Марк Маркес спечели Гран при на Катар в MotoGP

Марк Маркес спечели спринтовото състезание в Катар в клас Мото GP (ВИДЕО)

Испанецът от отбора на Дукати водеше във всички обиколки, след  като тръгна от първа позиция

Супер! Цолов спечели спринтовото състезание за Голямата награда на Бахрейн (ВИДЕО)

Никола Цолов записа блестяща победа в спринтовото състезание за Голямата награда на Бахрейн, втори кръг за сезона във Формула 3.

Никола Цолов даде второ време в първата тренировка в Бахрейн

Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов даде второ време в единствената за деня тренировка преди Гран при на Бахрейн.

Хорхе Мартин ще премине медицински тест преди Гран при на Катар

Световният шампион в MotoGP Хорхе Мартин е готов да направи дебют за новия си отбор Априля на Гран при на Катар