БРАВО! Никола Цолов спечели точка в спринта на Монца

БРАВО! Никола Цолов спечели точка в спринта на Монца

Той завърши на десето място, след като стартира 9-ти

Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов завърши 10-и в спринтовото състезание от последния кръг за сезона на „Монца”. След няколко наказания снощи, включително и дисквалификации на пилоти пред него в квалификацията, Цолов мина на 9-о място в класирането, което за днес означаваше 4-о място на стартовата решетка. 

Никола направи отличен старт и излезе трети от първия шикан, но веднага след това се видя, че в колата му няма достатъчно скорост, за да се бори с пилотите около него.

В първите няколко обиколки Никола запази петото място, но след рестарта в началото на петата обиколка той отново нямаше темпо на правите, за да се бори за по-челни позиции. Първоначално Цолов губеше време в първата половина на обиколката, а след това и на дългата права преди „Параболика”.

Така Цолов потъна до 12-ото място, но мина накрая напред след като съотборникът му Грегоар Соси беше ударен от Зак О’Съливан. Швейцарецът се прибра в бокса със спукана гума, а О’Съливан беше наказан с 10 секунди, което изкачи Никола на 10-ото място и му осигури още 1 точка в дебютния му сезон във Формула 3. Цолов вече има 5 точки, след като на „Спа” записа едно 7-о място.

Победата в спринтовото състезание спечели Франко Колапинто, следван от новия шампион Габриел Бортолето, който малко преди финала изпревари Мари Боя.

Льоклер: Битката с Мерцедес ще е много интересна

„Това състезание потвърди, че разликата ни е половин секунда", каза той

Самуил Иванов ще дебютира с №13 във Формула 4

Ще се състезава с кола на Real Motorsport

Официално: MotoGP отложи Гран При на Катар

Заради конфликта в Близкия изток

Такамото Кацута е на крачка от първата си победа в WRC след хаотична събота в Сафари Рали Кения

Втори с 1:25.5 минути пасив остана Формо

Търсят се алтернативи за състезания във Формула 2

Автомобилният шампионат Формула 2, приеман като поддържащи серии на Формула 1, обмисля организиране на състезания на други места, ако планираните за месец април гонки в Бахрейн и Саудитска Арабия отпаднат заради военния конфликт в региона

Авторитетните издания хвалят Никола Цолов след успеха в Австралия

Световните издания не пропуснаха да отбележат с големи суперлативи триумфа на Никола Цолов в първото за годината състезание във Формула 2 на пистата „Албърт Парк“ в Мелбърн