Дончев и Йорданов начело след първия ден на рали "Сърбия"

Дончев и Йорданов начело след първия ден на рали "Сърбия"

По програма двудневното рали Сърбия 2012 се състои от общо 15 скоростни отсечки

Крум Дончев и Петър Йорданов приключи на първа позиция ден 1 от рали Сърбия 2012. От общо 9 скоростни отсечки Дончев/Йорданов  постигнаха  шест етапни победи. Надпреварата е предпоследен кръг от българския  рали шампионат.

По програма двудневното рали Сърбия 2012 се състои от общо 15 скоростни отсечки. 

Надпреварата бе открита в петък вечер с церемониален старт в центъра на столицата  Белград.

Състезателното началото на ралито бе дадено тази сутрин като екипажите ги очакваха 9 специални етапа на мокро и с гъста мъгла. Поради проблеми с времеизмерването  началните два  не бяха изминати в състезателно темпо и на практика надпреварата стартира с третата за деня отсечка. Там екипажът на GLOBUL Rally Team  даде второ  време.

При следващата серия от три скоростни отсечки Крум Дончев и Петър Йорданов  постигнаха три последователни етапни победи.
След регламентиран престои в сервизната зона рали Сърбия 2012 продължи с  финалната за ден 1 серия от три специални етапа. Екипажът отново постигна най-бързи времена и в трите отсечки.

След пристигането си в сервизната зона във Валево в края на ден 1 от рали Сърбия  2012 Крум Дончев коментира:
- За момента  успяваме да се справим с предизвикателствата, които ни  предлага  рали Сърбия 2012. Климатичните условията през днешния ден определено не бяха за подценяване. По време на всичките отсечки карахме на мокро, а на места имаше доста гъста мъгла. Доволен съм от постигнатите времена в етапите, както и от факта, че при отделните преминавания ги подобряваме. Сега трябва да се концентрираме върху утрешния ден и оставащите ни шест отсечки.
Цолов спечели точки на "Имола"

Българският пилот с добро каране във Формула 3

Никола Цолов трети в Италия

Никола Цолов записа втори подиум от началото на сезона във Формула 3, след като завърши трети в спринтовата надпревара на пистата „Имола“ в Италия.

Марк Маркес спечели спринта на Гран при на Франция в MotoGP

Испанският пилот на Дукати излезе начело в класирането

Марк Маркес катастрофира, брат му Алекс спечели в Испания и го бутна от върха в MotoGP

Братята Маркес са спечелили 4 от досегашните общо 5 състезания през сезона

Марк Маркес с нов триумф в MotoGP

С победата Марк Маркес увеличи на 20 точки преднината си в генералното класиране

Федерер ще открие "24 часа на Льо Ман"

Роджър Федерер ще даде старт за тазгодишното автомобилно състезание 24 часа на Льо Ман през юни, съобщиха организаторите в четвъртък

Цолов влезе във видео играта на Ф1

От EA Sports обявиха списъка с пилотите, които ще присъстват в играта

Марк Маркес спечели и голямата гонката от MotoGP в Катар

Испанският пилот на Дукати Марк Маркес спечели Гран при на Катар в MotoGP

Марк Маркес спечели спринтовото състезание в Катар в клас Мото GP (ВИДЕО)

Испанецът от отбора на Дукати водеше във всички обиколки, след  като тръгна от първа позиция