Двадесет и два екипажа със заявки за рали "Сливен 2011”

Двадесет и два екипажа със заявки за рали "Сливен 2011”

Най-добрите български пилоти, които ще участват в рали “Сливен” са Крум Дончев, Димитър Илиев, Петър Гьошев и Ясен Попов

22 екипажа са със заявки за 31-то рали "Сливен 2011 - кръг от шампионата за Купата на ФИА за Източна Европа с коефициент 10. Надпреварата започва днес ще продължи до 4 септември, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.

 

Най-добрите български пилоти, които ще участват в рали “Сливен” са Крум Дончев, Димитър Илиев, Петър Гьошев и Ясен Попов. Официалното откриване е  тази вечер от 17.00 часа на стадион “Хаджи Димитър”, а допълнителният супер специален етап ще започне от 19.00 часа. Трасето е по алеите около стадиона и може да се наблюдава от любителите на високите скорости. Отсечката е с дължина от 1800 метра.

 

През съботния и неделния ден ралито включва 16 скоростни етапа. Промяна в познатото досега трасе има на едно от местата събиращи най-много фенове – разклонът на вр. “Българка".

 

Този пътен възел е част от три от скоростните изпитания в състезанието (Българка, Меча поляна и Абланово), а екипажите правят там общо четири преминавания.  Предвидени са три различни конфигурации на трасето през разклона, което със сигурност ще направи мястото още по-атрактивно.

Марк Маркес спечели спринта на Гран при на Франция в MotoGP

Испанският пилот на Дукати излезе начело в класирането

Марк Маркес катастрофира, брат му Алекс спечели в Испания и го бутна от върха в MotoGP

Братята Маркес са спечелили 4 от досегашните общо 5 състезания през сезона

Марк Маркес с нов триумф в MotoGP

С победата Марк Маркес увеличи на 20 точки преднината си в генералното класиране

Федерер ще открие "24 часа на Льо Ман"

Роджър Федерер ще даде старт за тазгодишното автомобилно състезание 24 часа на Льо Ман през юни, съобщиха организаторите в четвъртък

Цолов влезе във видео играта на Ф1

От EA Sports обявиха списъка с пилотите, които ще присъстват в играта

Марк Маркес спечели и голямата гонката от MotoGP в Катар

Испанският пилот на Дукати Марк Маркес спечели Гран при на Катар в MotoGP

Марк Маркес спечели спринтовото състезание в Катар в клас Мото GP (ВИДЕО)

Испанецът от отбора на Дукати водеше във всички обиколки, след  като тръгна от първа позиция

Супер! Цолов спечели спринтовото състезание за Голямата награда на Бахрейн (ВИДЕО)

Никола Цолов записа блестяща победа в спринтовото състезание за Голямата награда на Бахрейн, втори кръг за сезона във Формула 3.

Никола Цолов даде второ време в първата тренировка в Бахрейн

Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов даде второ време в единствената за деня тренировка преди Гран при на Бахрейн.