Двама българи стартират в King of The Hill 2016

Двама българи стартират в King of The Hill 2016

Надпреварата ще се проведе този уикенд (9-10 април) в Румъния

Близо месец преди първото домакинство на България в Балканския шампионат по хард-ендуро през май, някои от родните пилоти тренират усилено из европейските трасета. За първи път страната ни ще има двама състезатели в екстрийм-ендуро надпреварата King of the Hill, която ще се проведе този уикенд (9-10 април) в Румъния. Това са младият талант Теодор Кабакчиев (KTM), който ще стартира в клас Pro и опитният Стоян Пачарозов (Gas gas), който ще опита да се справи с конкуренцията в клас Expert.

 

Сезон 2016 стартира много добре за Кабакчиев, който спечели победата в Ендуро Фест Кърджали в профи класа. След това състезателят на Габрово взе участие в надпреварата No fear, no limits в Хърватия, където завърши на 12-то място от 56 участници. В края на март Кабакчиев триумфира безапелационно в първия кръг от Балканския шампионат по Ендуро, който се състоя в Себис (Румъния). Сега 18-годишният талант е готов да повтори този невероятен успех и в Арад.

 

За Стоян Пачарозов това е първо участие в King of the Hill. Той ще се състезава в клас Expert, еквивалентен на клас Standart в родния шампионат. Пачарозов се представи доста добре в миналогодишното издание на BG-X ендуро-шампионата, завършвайки на второ място в Standart и спечелвайки титлата в любителския Сеньор 45+.

 

Четвъртото издание на King of The Hill стартира с атрактивен пролог в центъра на добре познатия от супермото състезанията румънски град Арад и по думите на организаторите с изцяло нов и уникален формат. За интересното и в същото време трудно трасе се е погрижил опитният Холгер Детман, който проектира траковете в суперендуро шампионата. През втория ден състезателите ще трябва да се справят с типичен хард-ендуро трак, който ще бъде истинско предизвикателство особено за онези в Pro-класа, където ще кара и Кабакчиев.

 

Третият и последен ден е "черешката на тортата". Трасето ще преминава през гориста местност и ще бъде съставено изцяло от екстремни секции, които ще отличат най-добрите в отделните категории. В същото време у нас с пълна пара тече подготовката за първия кръг на Балканския шампионат по хард-ендуро. Той ще бъде символично озаглавен "Гората на страха", което предсказва кошмарния терен, особено за професионалистите. Състезанието ще се състои в периода 13-15 май из живописните райони на Габрово.

MotoGP: Марк Маркес за първи път покори Австрия

Испанецът победи в събота и в спринтовото състезание

Марк Маркес победи брат си Алекс в спринтовото състезание на MotoGP

Въпреки че стартира от втора редица

Бедзеки с неочакван полпозишън за Гран При на Австрия

Заводският пилот на Априлия Марко Бедзеки спечели един напълно неочакван полпозишън за Гран При на Австрия в MotoGP, след като триумфира в квалификацията на „Ред Бул Ринг“

Никола Цолов се срещна с почитатели в Боровец

Пилотът от Формула 3 Никола Цолов се срещна с почитатели в курортен комплекс Боровец

Министър Пешев награди пилота Никола Цолов

Министърът на младежта и спорта Иван Пешев връчи почетен плакет на българския автомобилен състезател Никола Цолов за изключителните му постижения във Формула 3.

Цолов: За мен беше забавно състезание

“Това е едно от най-добрите състезания за мен на мокро", каза той

Страхотен Никола Цолов на "Хунгароринг"(ВИДЕО)

Българинът стартира от 21-а позиция и се изкачи с 15 места

Никола Цолов завърши на 15-о място в спринтовото състезание за Голямата награда на Унгария

Българинът бе 21-ви в квалификацията в петък и успя да се изкачи с шест места нагоре

Хърватия е отново в календара на Световния рали шампионат

Ралито заменя това в Централна Европа