Фермин Алдегер спечели Гран При на Индонезия в MotoGP

Фермин Алдегер спечели Гран При на Индонезия в MotoGP
Източник: БГНЕС

Новобранецът Фермин Алдегер спечели първа победа в кариерата си в MotoGP на Гран При на Индонезия, след като новият шампион Марк Маркес катастрофира след тежък сблъсък с Марко Бедзеки

Пилотът на "Gresini Racing" Алдегер изпревари Педро Акоста от KTM и поведе в 10-ата обиколка, като в крайна сметка финишира далеч от конкуренцията.

Победата е реванш за Алдегер след второто си място в спринта в събота, където той водеше през по-голямата част, но завърши втори зад Бедзеки.

Акоста се нареди втори, а съотборникът на Алдегер Алекс Маркес завърши на подиума.

Започналият от полпозишън Бедзеки имаше ужасен старт на състезанието, озовавайки се на шесто място след първите два завоя, а пилотът на "Априля" отчаяно се опитваше да се върне начело. Докато се бореше за това, Бедзеки бутна задната част на Дукатито на Маркес и двамата паднаха в чакъла с висока скорост, като Маркес изглеждаше, че изпитва дискомфорт след падането.

Испанецът, който спечели седмата си шампионска титла в MotoGP на Гран При на Япония миналата седмица, остана отстрани на пистата за няколко минути, преди да се изправи на крака и да тръгне, държейки се за рамото.

Катастрофата продължи ужасната серия на Маркес на международната писта "Мандалика", където той никога не е успявал да завърши това състезание в четирите си опита.

Испанецът и Бедзеки си стиснаха ръцете след катастрофата, преди Маркес да бъде откаран в медицинския център.

Положението за "Дукати" се влоши няколко обиколки по-късно, когато моторът на двукратния шампион Франческо Баная се изплъзна изпод него и го хвърли на асфалта.

Марко Бедзеки с триумф в MotoGP

Италианецът почти си подпечата място в топ 3

Себастиен Ожие спечели Рали Япония

Френският пилот на Тойота запази шансове за световната титла в Саудитска Арабия

Алекс Маркес спечели спринта в Португалия от предпоследния кръг на сезона в MotoGP

Испанецът Алекс Маркес от тима на Грезини Рейсинг спечели спринтовото състезание в Португалия, част от предпоследния кръг за сезона в MotoGP.

Добри новини за състоянието на Ноа Детвилер

Лекарите отстранили далака на швейцареца

Съобщиха кой ще замени контузения Марк Маркес в MotoGP

Николо Булега ще кара в заключителните два кръга от сезона

Дженсън Бътън приключи с моторните спортове

Световният шампион във Формула 1 - Дженсън Бътън, обяви своето оттегляне от моторните спортове

Франческо Баная спечели спринта преди Гран при на Малайзия от MotoGP

Италианецът направи отличен старт от полпозишъна

Марк Маркес ще пропусне остатъка от сезона в MotoGP заради контузията в рамото

Той я получи в Индонезия, в началото на месеца

Марк Маркес e аут до края на сезона заради контузия

Световният шампион в MotoGP претърпя операция по-рано този месец