Хорхе Лоренсо запази шансове за защита на титлата си

Хорхе Лоренсо запази шансове за защита на титлата си

Испанецът триумфира на "Филип Айлънд"

Защитаващият титлата си Хорхе Лоренсо (Испания) с Ямаха спечели състезанието за Голямата награда на Австралия от световния шампионат по мотоциклетизъм в клас МotoGP.

Лоренсо триумфира убедително на пистата "Филип Айлънд" с време 29:07.155 минути и постигна шестата си победа за сезона.

Надпреварата беше съкратена от 27 на 19 обиколки заради проблеми с гумите и опасения за сигурността на състезателите. Втори за 29:14.091 финишира Дани Педроса (Испания) с Хонда, а трети завърши шесткратният шампион Валентино Роси (Италия) с Ямаха с време 29:19.499 минути.

Лидерът в генералното класиране Марк Маркес (Испания) с Хонда беше дисквалифициран заради нарушаване на правилата за влизане в бокса.

20-годишният Маркес, който е дебютант в кралския клас, остана на върха с 298 точки, но два кръга преди края на сезона той има аванс само от 18 точки пред Лоренсо. Трети е Педроса с 264 точки.

Цолов спечели точки на "Имола"

Българският пилот с добро каране във Формула 3

Никола Цолов трети в Италия

Никола Цолов записа втори подиум от началото на сезона във Формула 3, след като завърши трети в спринтовата надпревара на пистата „Имола“ в Италия.

Марк Маркес спечели спринта на Гран при на Франция в MotoGP

Испанският пилот на Дукати излезе начело в класирането

Марк Маркес катастрофира, брат му Алекс спечели в Испания и го бутна от върха в MotoGP

Братята Маркес са спечелили 4 от досегашните общо 5 състезания през сезона

Марк Маркес с нов триумф в MotoGP

С победата Марк Маркес увеличи на 20 точки преднината си в генералното класиране

Федерер ще открие "24 часа на Льо Ман"

Роджър Федерер ще даде старт за тазгодишното автомобилно състезание 24 часа на Льо Ман през юни, съобщиха организаторите в четвъртък

Цолов влезе във видео играта на Ф1

От EA Sports обявиха списъка с пилотите, които ще присъстват в играта

Марк Маркес спечели и голямата гонката от MotoGP в Катар

Испанският пилот на Дукати Марк Маркес спечели Гран при на Катар в MotoGP

Марк Маркес спечели спринтовото състезание в Катар в клас Мото GP (ВИДЕО)

Испанецът от отбора на Дукати водеше във всички обиколки, след  като тръгна от първа позиция