Иван Влъчков взе полпозишън в GT4

Иван Влъчков взе полпозишън в GT4

Влъчков спечели първата квалификация на пистата Словакия Ринг сред аматьорите

Шампионът на България на писта в клас Туринг Иван Влъчков от екипа на Росен Даскалов - София Кар Моторспорт с автомобил Sin Car R1 спечели първата квалификация на пистата Словакия Ринг сред аматьорите. От всички 11 пилоти, той постигна най-добро време - 2:13.017 мин, а в общото класиране е на 14-а позиция.

Това може да се оцени като особено впечатляващо постижение за Влъчков, като се има предвид, че той е с най-добро постижение само след двучасовите свободни тренировки в петък, в които след анализа с Росен Даскалов, се оказа, че се търси подобряване на времето с 2 сек за обиколка.

„Не може да се каже точно от кое място Ванката успя да навакса, заяви Даскалов. – Направи го от всяко едно място, на което след вчерашния разбор открихме грешките, които е допускал. Взехме най-добрата обиколка на видео от Питър Пертинг, пилот, който караше за мен преди години, наложихме я с най-добрата обиколка на Ванката и видяхме къде точно прави грешките. Той се справи идеално с квалификацията.”

"Добре беше", добави бащата на пилота и негов мениджър Стамен Влъчков. "Справи се. Освен рейс-навигаторът в разбора, за първото място днес помогна и това, че в квалификацията използваха нови гуми.“

Ферари отново над всички в "24-те часа на Льо Ман"

Ферари спечели за трета поредна година най-престижното автомобилно състезание за издръжливост "24 часа на Льо Ман"

Шоуто Red Bull Showrun Sofia не разочарова, Цолов за първи път в болид на Формула 1 (ВИДЕО)

В шоуто участва и легендата Дейвид Култард

Ожие спечели Рали Сардиня за рекорден път

Себастиен Ожие с Тойота спечели Рали Сардиния, шести кръг от Световния шампионат по автомобилизъм на различни настилки

Муньос и Йончю записаха дебютните си победи в Мото 3 и в Мото 2

Испанецът Давид Муньос и турчинът Дениз Йоючю записаха дебютните си победи в класовете Мото 3 и Мото 2 в състезанието за Голямата награда на Арагон, което е осми кръг за сезона.

Марк Маркес спечели спринтовото състезание от Гран при на Арагон в MotoGP

Двукратният шампион Франческо Баная с Дукати завърши едва на 12-то място днес

Дейвид Култард обеща грандиозно шоу в София

Автомобилното събитие Red Bull Showrun Sofia 2025 е със свободен вход за всички любители на високи скорости и майсторски умения при шофирането

Никола Цолов: За мен е сбъдната мечта да се кача в болид от Формула 1

"Феновете могат да очакват страхотно събитие, аз със сигурност ще настръхна от шума", каза той

Себастиен Ожие води в автомобилното рали Сардиния

Осемкратният първенец от отбора на Хонда измина днешните шест скоростни отсечки за 1:10:33.1 часа

BMW CE 02: Защо електрическият мотор е умна инвестиция за градския човек?

Надали има човек, който тайничко да не завижда на всеки моторист, който безпроблемно преодолява всички задръствания в натоварения трафик.