Маркес определи фаворита си за победа в Япония

Маркес определи фаворита си за победа в Япония

Днес в първата тренировка испанецът претърпя инцидент, от който получи лека контузия на лявата ръка

 Защитаващият титлата си в MotoGP Марк Маркес определи Хорхе Лоренсо като своя фаворит за победа в предстоящата тази неделя Гран При на Япония след силното представяне на новия пилот на Ducati в днешните петъчни тренировки и в предното състезание на "Арагон", където Лоренсо спечели подиум.

 
Днес в първата тренировка испанецът претърпя инцидент, от който получи лека контузия на лявата ръка, а часове по-късно записа четвърто най-добро време за деня. "Предимството", че Лоренсо не се бори за титла пък според Маркес го прави фаворит този уикенд, защото той не трябва да мисли прекалено много за евентуалните рискове на пистата.
 
 
"Ако погледнем времената днес, Лоренсо е фаворит. Той има по-добър ритам от нас и няма какво да губи. Довициозо също обаче е много бърз и не трябва да изоставаме от него", коментира Марк.
 
Квалификацията за ГП на Япония в събота стартира в 08:10 часа българско време.
 
 
Топ 5 в генералното класиране на MotoGP 4 кръга преди края на сезона:
 
1. Марк Маркес (Honda) - 224 т.
2. Андреа Довициозо (Ducati) - 208 т.
3. Маверик Винялес (Yamaha) - 196 т.
4. Дани Педроса (Honda) - 170 т.
5. Валентино Роси (Yamaha) - 168 т.
Цолов: Вярвам, че ще карам във Формула 1

С нетърпение очаквам момента, в който ще ми звъннат от Ред Бул, призна пилотът

Бен Сулайем спечели втори мандат начело на ФИА

Президентът на Международната федерация по автомобилизъм (ФИА) Мохамед Бен Сулайем получи втори четиригодишен мандат начело на централата, след като остана без съперници в гласуването на Генералната асамблея в Ташкент, Узбекистан.

Силно състезание за Никола Цолов, но без точки (ВИДЕО)

Българинът финишира 12-и за финал на годината

Страхотен Никола Цолов с първи подиум във Формула 2 (ВИДЕО)

Той направи страхотно състезание

Никола Цолов излиза във втория си спринт от Формула 2 днес

Българският пилот Никола Цолов излиза във втория си спринт във Формула 2

Стюардите наказаха Никола Цолов след квалификацията с три места

Никола Цолов беше наказан от стюардите на Гран При на Абу Даби след края на квалификацията във Формула 2

Никола Цолов: Надявам се на чист старт и добро състезание утре

„В Катар имахме добро състезателно темпо, надявам се, че и този път ще е така", каза пилотът

Никола Цолов ще започне от първа линия спринта в Абу Даби

Българинът зае девета позиция в квалификацията

Никола Цолов даде 15-о време в тренировката преди Гран при на Абу Даби

Българинът Никола Цолов даде 15-о време в свободната тренировка преди Гран при на Абу Даби във Формула 2. Българският пилот на Кампос Рейсинг направи обиколка в рамките на 1:40.389 минути на 5.281-километровото трасе "Яс Марина".