Мартин Чой има нов отбор

Най-добрият български състезател по мотоциклетизъм на писта Мартин Чой ще кара за нов отбор в Световния шампионат за издръжливост през 2024 година. Пилотът ще бъде част от словашкия "Maco Racing Team", заедно с хърватина Мартин Вугринец и с японеца Такеши Ишизука.

"Maco Racing Team" ще участва за 22-ри път в Световния шампионат по издръжливост, като до момента има много подиуми и класирания в топ 5. През миналата година отборът, който използва мотоциклети Ямаха, завърши на шесто място в крайното класиране, а целта тази година е позицията да бъде подобрена или поне запазена.

"Щастлив съм да споделя за новия си отбор "Maco Racing Team", с който ще участвам през целия сезон на Световния шампионат за издръжливост в категория EWC. Благодаря на Мартин Кузма за доверието!", каза Чой след официалното обявяване на пилотите за 2024.

Сезонът стартира на 20 април със състезанието "24-те часа на Льо Ман". После следват надпреварите "8-те часа Спа" на 8 юни, "8-те часа на Сузука" на 21 юли и "24-часа Bol D’or" на 14 септември.