"Мисис България" Яна Маринова спечели дамския офроуд шампионат "Грация и мощ"

"Мисис България" Яна Маринова спечели дамския офроуд шампионат "Грация и мощ"

Традиционният дамски офроуд шампионат „Грация и мощ” отново събра най-красивите и смели шофьори от нежния пол през изминалия уикенд. За втора поредна година плажа в Балчик бе домакин на шеметната надпревара с джипове и ATV-та, с която екстремните дами зарадваха почитателите на високите скорости и женската красота, предаде БТА.

Традиционният дамски офроуд шампионат „Грация и мощ” отново събра най-красивите и смели шофьори от нежния пол през изминалия уикенд. За втора поредна година плажа в Балчик бе домакин на шеметната надпревара с джипове и ATV-та, с която екстремните дами зарадваха почитателите на високите скорости и женската красота, предаде БТА.

Звезда на тазгодшната надпревара стана „Мисис България” Яна Маринова, която грабна първото място във ВИП класа и в двата състезателни дни. Актрисата и телевизионна водеща победи красивите си конкурентки на състезанието с ATV-та в събота, а в неделния кръг с джипове окончателно затвъди своя триумф и отнесе вкъщи и двете купи за първото място. Така участничката в приключенското риалити „Survivor: Островите на перлите” успя за пореден път да се докаже в екстремни условия и да впечатли  всички със своя спортен хъс и воля за победа.

Стълбичката за второто място остана резервирана за Сузана Филчева от предаването МотоАвангард. Чаровната водеща се класира втора във ВИП класа и на двата състезателни кръга, повтаряйки резултата си от миналата година. Трета в надпреварата с ATV стана Нина Серафимова от БалканСтар. При джиповете купата за третото място във ВИП класа грабна топ водещата на телевизия Планета Симона Първанова, която направи своя блестящ дебют в офроуда. Окуражавана от пиара си Наско Лазаров, тя се включи в надпреварата, като смая присъстващите със сексапилана си визия на плажа и напомни, че не случайно е една от малкото българки, заставали два пъти на корица на Playboy. Изпитала за пръв път тръпката от екстремното шофиране, красавицата се зарече да захвърли завинаги дамските коли и занапред да се движи с джип.

Във втория състезателен ден към ВИП класа събра кураж да се присъедини и чаровната съпруга на Крум Савов – Мая, която финишира четвърта в надпреварата с джипове.

По традиция най-оспорвано бе състезанието в клас „Експерт”, който официално е включен в състезателния календар на Българската асоциация по автомобилен спорт. Победител при най-опитните с ATV и тази година стана Диляна Лагадова от спотрен клуб Риск Габрово. Веднага след нея се подреди Любомира прокопиева от троян Плаза Тим, следвана от Марина Топалска от 4х4 адвенчър.

В състезанието с джипове обаче Диляна Лагадова бе победена от автомобилната състезателка Екатерина Стратиева, която още миналата година подаде заявка за нейн най-сериозен конкурент и ето че сега успя да си тръгне със златото.

В клас „Хоби” – за начинаещи състезатели - на първо място застанаха Ренета Христова от Крейзи джоб с ATV и Таня Василева от Offroad club Primorsko с джип.

Тази година бе сформиран и нов състезателен клас „Форум”, в който се състезават членове на форума Офроуд-България, непрофесионалистки в екстремните спортовете на четири колела. В новия клас за купа се пребориха Катина Дринкова  от Offroad club Primorsko и Фани Петрова Герова от Герови рейсинг тийм.

Всички дами, качили се на почетната стълбичка, получиха много награди от  хотел „Марина Сити” и “BG travel Guide”.

Голямата награда за победителката в крайното класиране на дамския офроуд шампионат ще бъде посещение на автосалона в Женева през пролетта на следващата година. Наградата е осигурена от „Троян плаза”, а като нейна най-вероятна носителка се очертава Диляна Лагадова, която води убедително във временното класиране.

Вторият кръг от шампионата бе отпазнуван с пищен коктейл, осигурен от община Балчик. Настроението на партито ескалира, когато изненадващо Симона Първанова грабна микрофона и поздрави присъстващите с песен. Освен че изненада всички със забележителни гласови данни, водещата увлече присъстващите в импровизирано караоке, в което с охота се включиха организатори, участници и гости. Всички благодариха на организаторите за приятните емоции и си обещаха да се срещнат пак догодина.  
 

Първи състезателен ден  - 30 май - ATV четириколесни машини  Клас ВИП:


   1. Яна Маринова
   2. Сузана Филчева – Чакал рейсинг тийм
   3. Нина Серафимова – БалканСтар


Клас експерт:

   1. Диляна Лагадова – Риск Габрово
   2. Любомира Прокопиева - Троян Плаза Тим
   3. Марина Топалска 4x4 адвенчър

 
Клас Хоби:

   1. Ренета Христова – Крейзи джоб
   2. Виолета Александрова – Делфин рейсинг тиим
   3. Мария Генчева – Екс райдърс

 

Клас Форум:

   1. Катина Дринкова – Offroad club Primorsko
   2. Таня Василева - Offroad club Primorsko
   3. Фани Петрова Герова  - Герови рейсинг тийм

Втори състезателен ден - 31 май - джипове 4х4


Клас ВИП:

   1.Яна Маринова
   2. Сузана Филчева – Чакал рейсинг тийм
   3. Симона Първанова - Планета

 
Клас експерт:

   1. Екатерина Стратиева – Чакал Рейсинг Тийм
   2. Диляна Лагадова – Риск Габрово

 
Клас Хоби:

   1. Таня Василева - Offroad club Primorsko
   2. Мария Генчева – Екс райдърс
   3. Соня Бубова – Деконт лизинг

Клас Форум:

         1. Фани Петрова Герова  - Герови рейсинг тийм
         2. Евгения Николова – Риск Габрово
         3. Зорница Стойкова – Зорка рейсинг тийм

Ферари отново над всички в "24-те часа на Льо Ман"

Ферари спечели за трета поредна година най-престижното автомобилно състезание за издръжливост "24 часа на Льо Ман"

Шоуто Red Bull Showrun Sofia не разочарова, Цолов за първи път в болид на Формула 1 (ВИДЕО)

В шоуто участва и легендата Дейвид Култард

Ожие спечели Рали Сардиня за рекорден път

Себастиен Ожие с Тойота спечели Рали Сардиния, шести кръг от Световния шампионат по автомобилизъм на различни настилки

Муньос и Йончю записаха дебютните си победи в Мото 3 и в Мото 2

Испанецът Давид Муньос и турчинът Дениз Йоючю записаха дебютните си победи в класовете Мото 3 и Мото 2 в състезанието за Голямата награда на Арагон, което е осми кръг за сезона.

Марк Маркес спечели спринтовото състезание от Гран при на Арагон в MotoGP

Двукратният шампион Франческо Баная с Дукати завърши едва на 12-то място днес

Дейвид Култард обеща грандиозно шоу в София

Автомобилното събитие Red Bull Showrun Sofia 2025 е със свободен вход за всички любители на високи скорости и майсторски умения при шофирането

Никола Цолов: За мен е сбъдната мечта да се кача в болид от Формула 1

"Феновете могат да очакват страхотно събитие, аз със сигурност ще настръхна от шума", каза той

Себастиен Ожие води в автомобилното рали Сардиния

Осемкратният първенец от отбора на Хонда измина днешните шест скоростни отсечки за 1:10:33.1 часа

BMW CE 02: Защо електрическият мотор е умна инвестиция за градския човек?

Надали има човек, който тайничко да не завижда на всеки моторист, който безпроблемно преодолява всички задръствания в натоварения трафик.