Мобилен оператор и Крум Дончев ще си партнират

Мобилен оператор и Крум Дончев ще си партнират

Globul и четирикратният рали шампион на България Крум Дончев ще си партнират в новосъздадения GLOBUL Rally Team по време на предстоящия сезон 2011 г.

Globul и четирикратният рали шампион на България Крум Дончев ще си партнират в новосъздадения GLOBUL Rally Team по време на предстоящия сезон 2011 г. Отборът ще се състезава в националния рали шампионат. Новината бе официално съобщена на пресконференция от представители на мобилния оператор и Дончев Спорт.    
 
GLOBUL Rally Team ще дебютира в рали Траянови врата (14-15 май 2011 г.), първи кръг от националния шампионат. Това стана ясно от състезателната програма на тима, разкрита по време на представянето му. Допълнително бе показан и автомобилът, с който Крум Дончев ще се състезава през сезон 2011 г. – Пежо 207 S2000. Колата е обстойно ревизирана и с напълно нова цветова схема.
 
Отборът е амбициран да се бори за спечелването на титлата в националния рали шампионат, както и да постави основата за бъдещи участия в състезания в чужбина в рамките на европейския рали шампионат (ERC – European Rally Championship). Подготовката за новия сезон върви по план като тестовете със състезателния автомобил продължават и в момента.
 
В рамките на споразумението за партньорство запазената марка на GLOBUL ще присъства върху автомобила, екипите на състезателите и облеклото на техническия персонал на GLOBUL Rally Team, които от своя страна ще участват в рекламни кампании и други инициативи на мобилния оператор. Както и досега, GLOBUL ще продължи да осигурява мобилна интернет връзка, благодарение на която пресслужбата на отбора разпространява ексклузивно новини, снимки и видео информация за представянето на тима директно от мястото на всяка надпревара.
 
Партньорството между GLOBUL, Крум Дончев и неговия екип датира от 2008 г. като най-успешният български рали състезател през последните години е участвал в рекламни кампании на оператора и е официален посланик на съвместната инициатива на GLOBUL и GERMANOS за безопасна употреба на мобилен телефон зад волана: „Шофирай безопасно! Говори с HANDS-FREE!”. Крум участва активно и в екопроектите на оператора в рамките на неговата програма за устойчиво развитие GLOBUL Green.
 
-       За GLOBUL е чест да бъде партньор на рали шампиона на България Крум Дончев. Сигурни сме, че ни очаква изключително интересен състезателен сезон и сме уверени в успеха на GLOBUL Rally Team. За нас това партньорство е уникална възможност да разширим популярността на нашата марка и отново да потвърдим своя ангажимент в подкрепа на българския спорт – коментира г-н Николаос Хумис, главен търговски директор на GLOBUL.
 

-       Липсват достатъчно силни думи, с които да опиша радостта си в този момент. Чувствам се изключително щастлив, че зад идеята, наречена моторен спорт, в частност рали, застава GLOBUL – допълни от своя страна Крум Дончев. – Това е компания, която през годините доказа по какъв начин трябва да се стимулира българският спорт, да се подкрепят неговите приоритети, ценности и идеали. Създаването на GLOBUL Rally Team е основна стъпка в доказването на това твърдение. Програмата ни през сезон 2011 включва участие в националния рали шампионат. В края на годината се надяваме да се състезаваме в един или два кръга от ERC като част от подготовката на тима за 2012 г. с пълна европейска програма. В тази връзка бих искал да изкажа дълбока благодарност към целия екип на GLOBUL, представителите на висококачествените немски моторни масла MABANOL, компаниите Oiltanking, Desy и Tritex. Пожелавам на отбора и всички, които подкрепят GLOBUL Rally Team, мигове, изпълнени с положителни емоции през сезон 2011. 

Марк Маркес спечели спринта на Гран при на Франция в MotoGP

Испанският пилот на Дукати излезе начело в класирането

Марк Маркес катастрофира, брат му Алекс спечели в Испания и го бутна от върха в MotoGP

Братята Маркес са спечелили 4 от досегашните общо 5 състезания през сезона

Марк Маркес с нов триумф в MotoGP

С победата Марк Маркес увеличи на 20 точки преднината си в генералното класиране

Федерер ще открие "24 часа на Льо Ман"

Роджър Федерер ще даде старт за тазгодишното автомобилно състезание 24 часа на Льо Ман през юни, съобщиха организаторите в четвъртък

Цолов влезе във видео играта на Ф1

От EA Sports обявиха списъка с пилотите, които ще присъстват в играта

Марк Маркес спечели и голямата гонката от MotoGP в Катар

Испанският пилот на Дукати Марк Маркес спечели Гран при на Катар в MotoGP

Марк Маркес спечели спринтовото състезание в Катар в клас Мото GP (ВИДЕО)

Испанецът от отбора на Дукати водеше във всички обиколки, след  като тръгна от първа позиция

Супер! Цолов спечели спринтовото състезание за Голямата награда на Бахрейн (ВИДЕО)

Никола Цолов записа блестяща победа в спринтовото състезание за Голямата награда на Бахрейн, втори кръг за сезона във Формула 3.

Никола Цолов даде второ време в първата тренировка в Бахрейн

Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов даде второ време в единствената за деня тренировка преди Гран при на Бахрейн.