МОК прие Ф1 в олимпийското семейство

МОК прие Ф1 в олимпийското семейство

МОК е приел в редиците си Формула 1 първоначално за двегодишен период, а в замяна от автомобилния спорт са дали съгласие да спазват олимпийските правила

Формула 1 се присъедини към олимпийското семейство на Международния олимпийски комитет (МОК), съобщиха от управата на Международната федерация по автомобилизъм ФИА.

 

МОК е приел в редиците си Формула 1 първоначално за двегодишен период, а в замяна от автомобилния спорт са дали съгласие да спазват олимпийските правила.


Формула 1 и МОК ще работят съвместно по организацията на извънредното състезание за Голямата награда на Русия през 2014 година, което ще се проведе непосредствено след Зимните олимпийски игри в Сочи.

Никола Цолов с 11-то време в свободната тренировка на "Силвърстоун"

Никола Цолов започна седмия състезателен уикенд за сезона във Формула 2 с 11-то място в свободната тренировка на британската писта „Силвърстоун“

Никола Цолов след триумфа в Австрия: Невероятно състезание (ВИДЕО)

Никола Цолов изрази своето задоволство и облекчение след като спечели основното състезание от Формула 2 на пистата „Ред Бул Ринг“ в Австрия.

Невероятен Никола Цолов спечели кръга от Формула 2 в Австрия (ВИДЕО)

Българинът тръгна от трета позиция

Наказание на Рафа Камара вкара Никола Цолов в точките на спринта (ВИДЕО)

Никола Цолов влезе в зоната на точките в спринтовото състезание от Формула 2 в Австрия няколко часа след финала, благодарение на 5-секундното наказание, което беше дадено на Рафаел Камара

Съперник удари Никола Цолов в спринта и го изхвърли от точките (ВИДЕО)

За трети път от началото на сезона във Формула 2 Никола Цолов беше ударен от свой съперник и това не му позволи да влезе в зоната на точките по време на спринтовата надпревара на пистата „Ред Бул Ринг“ в Австрия

Никола Цолов трети в квалифицикацията на "Ред Бул Ринг"(ВИДЕО)

Съотборникът на Никола в Кампос - Ноел Леон спечели полпозишъна