MotoGP с голяма промяна за сезон 2027

MotoGP с голяма промяна за сезон 2027

Пирели ще доставя гумите в MotoGP от 2027 година, като договорът на италианците е до края на 2031

Настоящият договор с Мишлен изтича в края на 2026 година.

Това е логичната стъпка за Пирели, като италианците доставят гуми на отборите в Moto2 и Moto3 от миналата година и отделно имат дългогодишно сътрудничество със Световния Супербайк шампионат, което стартира през 2004 година. МотоЕ също ще работи с Пирели.Пирели доставя гумите и във Формула от 2011 година насам, но пък напусна Световния рали шампионат в края на 2024.

Мишлен беше единственият доставчик на гуми в MotoGP от 2016 година насам и екипът на френската марка вече започна работа по новите модели и смеси, съобразени с техническите правила, които влизат в сила от началото на сезон 2027.

Факт е, че в последните години Мишлен си навлече много критики от страна на пилотите и отборите в MotoGP , като някои от инцидентите все още остават горещи теми, свързани с работата на гумите – като падането на Марк Маркес в Индонезия през 2022 или катастрофата на Хорхе Мартин на тестовете в Малайзия през февруари, заради която той пропусна началото на сезона.

Снимка: БГНЕС

Такамото Кацута е на крачка от първата си победа в WRC след хаотична събота в Сафари Рали Кения

Втори с 1:25.5 минути пасив остана Формо

Търсят се алтернативи за състезания във Формула 2

Автомобилният шампионат Формула 2, приеман като поддържащи серии на Формула 1, обмисля организиране на състезания на други места, ако планираните за месец април гонки в Бахрейн и Саудитска Арабия отпаднат заради военния конфликт в региона

Авторитетните издания хвалят Никола Цолов след успеха в Австралия

Световните издания не пропуснаха да отбележат с големи суперлативи триумфа на Никола Цолов в първото за годината състезание във Формула 2 на пистата „Албърт Парк“ в Мелбърн

Лош късмет за Цолов и 17-то място в спринта в Мелбърн

Никола Цолов нямаше късмет в спринтовото състезание в Австралия и след серия инциденти и битки на пистата остана едва 17-и в края

Никола Цолов изпусна полпозицията в Мелбърн

Никола Цолов бе на път да спечели по фантастичен начин квалификацията за основното състезание в Австралия, първи уикенд от сезона във Формула 2.

Марко Бедзеки спечели в първия кръг от MotoGP

Италианецът триумфира в Гран при на Тайланд