Никола Цолов се срещна с почитатели в Боровец

Никола Цолов се срещна с почитатели в Боровец

Пилотът от Формула 3 Никола Цолов се срещна с почитатели в курортен комплекс Боровец

Срещата е част от съпътстващата програма на Международния джаз фестивал „Д-р Емил Илиев“. Модератори бяха директорът на фестивала д-р Татяна Илиева и журналистът Илиян Енев. 

Татяна Илиева каза, че преди няколко години е гледала телевизионен репортаж, който разказва за момче, което се състезава и още тогава са си казали със своя съпруг доктор Емил Илиев, че това ще бъде първият пилот от България във Формула 1. Тя разкри, че това е бил Никола Цолов и добави, че някой ден той ще бъде и във Формула 1. 

Илиян Енев заяви, че като "българи сме горди, че има такъв човек, който прославя България по света".

На въпрос какво би казал на малките деца, които искат да бъдат като него, той отговори, че, за да следваш мечтите си трябва да обичаш всичко и да жертваш много неща, защото по пътя към успеха виждаш от колко много неща трябва да се лишиш.

"Пътят е различен за всеки, но при мен всичко започна от картинга“, добави той. Българинът разказа как е стигнал до международната сцена и е готов за следващата стъпка - да бъде част от Формула 2. 

Вчера по време по време на пресконференция пред журналисти Никола Цолов коментира, че 90% от неговата работа не е на пистата, а извън нея с много технически разговори с екипа, с който работят, основно с инженера, с когото обсъждат какво може да се подобри по колата. 

Той отбеляза, че по време на състезанията най-добрата храна за него са въглехидратите, а след това зеленчуци и по-леките храни.    

Автомобилният състезател призна, че когато управлява автомобила не се страхува или притеснява, а го интересува единствено това да е по-добър и да завърши сред първите. „Има трудни моменти, но трябва да намериш начин да ги преминеш и да се представиш по-добре“, каза той и добави, че в състезанията трябва да знаеш какво искаш, а не да се колебаеш.

На въпрос дали освен конкуренти състезателите са и приятели, той посочи, че както в живота – с някои се разбираш, а с други не. Цолов отбеляза, че когато състезател си сложи каската няма значение кой е на пистата. 

Цолов след уикенда в Унгария: Научих много

Никола Цолов не направи най-добрия си уикенд във Формула 2 на пистата “Хунгароринг”, но въпреки това остава убедителен лидер в първенството

Очаквано: Стюардите наказаха Цолов с 5 места назад за неделя

След края на спринтовото състезание във Формула 2 Никола Цолов получи наказание от стюардите

Цолов не завърши спринта на "Хунгароринг" след инцидент с Монтоя (ВИДЕО)

Никола Цолов отпадна от спринта за Гран при на Унгария във Формула 2

Цолов започна уикенда на "Хунгароринг" с четвърто време (ВИДЕО)

Българският пилот Никола Цолов, който е лидер в класирането във Формула 2 записа 4-о време в свободната тренировка на „Хунгароринг“ днес

Цолов се размина на косъм от дисквалификация в Белгия!

Никола Цолов се размина с дисквалификация от основното състезание в Белгия, след като той, съотборникът му в Кампос Ноел Леон и самият отбор бяха разследвани в часовете след финала.

Сами Паяри записа дебютна победа в Световния рали шампионат

Финландецът Сами Паяри с Тойота Ярис спечели Рали Естония, девети кръг за сезона в Световния рали шампионат (WRC)