Никола Цолов тръгва трети на спринта в Барселона

Никола Цолов тръгва трети на спринта в Барселона

Отлична квалификация за родния пилот

Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов направи много силна квалификация, след като зае трето място на пистата край Барселона.

В самия край на квалификацията Цолов записа 1:28.502, което бе със само 0.003 по-слабо от това на временния лидер Арвид Линдблад. Секунди по-късно финалът пресече и съотборникът на Цолов в АРТ – Кристиан Менсъл, който подобри времето на Цолов и Линдблад и спечели полпозишъна с 1:28.463.

Първите трима в квалификацията бяха събрани в 0.039 секунди.

Сами Мегетуниф и Мари Боя ще разделят първата редица на стартовата решетка за утрешното спринтово състезание, в което първите 12 от квалификацията биват обърнати. Това означава, че Цолов ще започне спринта от 10-то място на стартовата решетка.Спринтът от петия кръг за сезон 2024 във Формула 3 стартира утре в 11:40 часа българско време. Той ще бъде с продължителност от 21 обиколки.

Неделната дълга надпревара е предвидена за 11:05 часа, а тя ще бъде 25 тура.

Екстрьом с триумф в седмия етап на Рали Дакар

Лусиано Бенявидес с Ред Бул КТМ спечели в мотоциклетния клас

Цолов: Вярвам, че ще карам във Формула 1

С нетърпение очаквам момента, в който ще ми звъннат от Ред Бул, призна пилотът

Бен Сулайем спечели втори мандат начело на ФИА

Президентът на Международната федерация по автомобилизъм (ФИА) Мохамед Бен Сулайем получи втори четиригодишен мандат начело на централата, след като остана без съперници в гласуването на Генералната асамблея в Ташкент, Узбекистан.

Силно състезание за Никола Цолов, но без точки (ВИДЕО)

Българинът финишира 12-и за финал на годината

Страхотен Никола Цолов с първи подиум във Формула 2 (ВИДЕО)

Той направи страхотно състезание

Никола Цолов излиза във втория си спринт от Формула 2 днес

Българският пилот Никола Цолов излиза във втория си спринт във Формула 2