Ожие и Микелсен ще решат победителя от рали Полша в последния етап

Ожие и Микелсен ще решат победителя от рали Полша в последния етап

Французинът води пред норвежеца със 7.2 секунди

Съотборниците Себастиан Ожие и Андреас Микелсен, с автомобили "Фолксваген Поло", ще решат победителя от рали Полша в последния ден на надпреварата.

Французинът води пред норвежеца със 7.2 секунди след съботните състезания и преди последния суперспециален 19-и етап, който е с телевизионно излъчване и носи бонус точки за класирането.

Ожие завърши ранния сеанс в събота с преднина от 5.6 секунди срещу Микелсен, като до края на деня оставаха близо 30 километра, разпределени в два скоростни теста. Това наложи французинът да тръгне като лидер и да чисти чакъла по пътя, но Микелсен не се възползва и загуби още секунди срещу времето на Ожие.

Пилотите бяха допълнително затруднени и от факта, че слънцето нагорещи въздуха до цели 32 градуса по Целзий.

"Цял ден чистя пътя на останалите, но не се оплаквам. В последните два етапа ще завършим започнатото. Днес не се чувствах особено спокоен около избора на гуми, защото автомобилът не се държеше нормално на трасето. Изборът не беше перфектен и трябва да бъдем внимателни", каза Ожие след съботните етапи.

MotoGP: Марк Маркес за първи път покори Австрия

Испанецът победи в събота и в спринтовото състезание

Марк Маркес победи брат си Алекс в спринтовото състезание на MotoGP

Въпреки че стартира от втора редица

Бедзеки с неочакван полпозишън за Гран При на Австрия

Заводският пилот на Априлия Марко Бедзеки спечели един напълно неочакван полпозишън за Гран При на Австрия в MotoGP, след като триумфира в квалификацията на „Ред Бул Ринг“

Никола Цолов се срещна с почитатели в Боровец

Пилотът от Формула 3 Никола Цолов се срещна с почитатели в курортен комплекс Боровец

Министър Пешев награди пилота Никола Цолов

Министърът на младежта и спорта Иван Пешев връчи почетен плакет на българския автомобилен състезател Никола Цолов за изключителните му постижения във Формула 3.

Цолов: За мен беше забавно състезание

“Това е едно от най-добрите състезания за мен на мокро", каза той

Страхотен Никола Цолов на "Хунгароринг"(ВИДЕО)

Българинът стартира от 21-а позиция и се изкачи с 15 места

Никола Цолов завърши на 15-о място в спринтовото състезание за Голямата награда на Унгария

Българинът бе 21-ви в квалификацията в петък и успя да се изкачи с шест места нагоре

Хърватия е отново в календара на Световния рали шампионат

Ралито заменя това в Централна Европа