Сет Кинтеро спечели първия етап от Рали Дакар

Сет Кинтеро спечели първия етап от Рали Дакар

Той се проведе в Саудитска Арабия

Американецът Сет Кинтеро спечели първия етап при автомобилистите от рали Дакар в Саудитска Арабия. Първоначално организаторите присъдиха победата на французина Герлен Шишери, но по-късно първото място бе дадено на пилота на Тойота Сет Кинтеро.

22-годишният американец спря на 330-ия километър от 413-километровото трасе, за да помогне на каталунеца Лая Санс, който претърпя инцидент. Кинтеро се забави 95 секунди, които след това му бяха приспаднати от времето и той  спечели етапа“, обявиха организаторите.

Така Шишери (Mини) завърши на второ място, на 45 секунди зад победителя, който поведе и във временното генерално класиране.

Деветкратният световен рали шампион Себастиен Льоб (Дачия) се нарежда на 24-то място, на 12 минути зад Кинтеро.

Другите двама фаворити - испанецът Карлос Сайнц и катарецът Насър ал-Атия, са съответно на 7-ма и 20-та позиция.

В първия етап от рали Дакар 2025 при мотоциклетите спечели австралиецът Даниел Сандърс с време 4:44.27 часа, на второ място е американецът Рики Брабек на 2.04 минути след победителя, а призовата тройка затвори Рос Бранч от Ботсвана на 2.26 минути.

В категорията при камионите първи е нидерландецът Мичел ван ден Бринк, който се състезава за отбора на Eurol Rally Sport/Iveco. Втори е Алес Лопрайс (Loprais Team de Rooy FPT/Iveco) на 1:40, а трети Мартин Мачик (MM Technology) на 2:29 минути.

Никола Цолов ще кара в благотворително картинг състезание в България

Българската звезда на Формула 2 Никола Цолов ще вземе участие в първия кръг от шампионата за издръжливост на Karting Events Bulgaria, в който ще се включат рекордните 67 отбора

Тиери Нювил оглави Рали Хърватия след сериозен проблем за Сами Паяри в края на състезателния ден

Белгиецът има преднина от 1:14.5 минути срещу Такамото Кацута (Япония, Тойота) преди заключителните отсечки в неделя

Отлично начало на сезона за Дани Цанков в мотокроса

Един от най-талантливите български състезатели в мотокроса – Дани Цанков (17 г.) – направи впечатляващо завръщане на пистата след близо двегодишно отсъствие от големите състезания.

Дукати успокои за състоянието на Марк Маркес

Световният шампион падна лошо в първата свободна тренировка преди ГП на САЩ

Марк Маркес спечели спринта в Бразилия

Същинското състезание е утре вечер

Льоклер: Битката с Мерцедес ще е много интересна

„Това състезание потвърди, че разликата ни е половин секунда", каза той