Сезонът в автомобилния спорт у нас стартира този уикенд

Сезонът в автомобилния спорт у нас стартира този уикенд

Планинско „Шумен” дава старт на скоростните дисциплини на 27-28 юни

Този уикенд стартира сезон 2020 в автомобилния спорт в България, като началото ще постави автокросът в Челопеч (13-14 юни).

Календарът на Автомобилната федерация на България (АФБ) беше публикуван тази седмица и показва, че оттук нататък всеки уикенд феновете на моторните спортове ще могат да гледат поне една автомобилна надпревара.

Планинско „Шумен” дава старт на скоростните дисциплини на 27-28 юни, а рали шампионатът трябва да започне на 18-19 юли с рали „Твърдица-Елена”.

Ограниченията на спортните прояви и събирането на повече хора на едно място, наложени у нас, принудиха АФБ и организаторите за прекроят сериозно календарите на отделните дисциплини, като началото на сезона се измести за средата на този месец, а финалът ще е в началото на декември със старта на Затворен маршрут „Бургас” (5-6 декември).

Финландец спечели “Рали Финландия”

Сами Паяри си осигури втора поредна победа в Световния рали-шампионат

Цолов след уикенда в Унгария: Научих много

Никола Цолов не направи най-добрия си уикенд във Формула 2 на пистата “Хунгароринг”, но въпреки това остава убедителен лидер в първенството

Очаквано: Стюардите наказаха Цолов с 5 места назад за неделя

След края на спринтовото състезание във Формула 2 Никола Цолов получи наказание от стюардите

Цолов не завърши спринта на "Хунгароринг" след инцидент с Монтоя (ВИДЕО)

Никола Цолов отпадна от спринта за Гран при на Унгария във Формула 2

Цолов започна уикенда на "Хунгароринг" с четвърто време (ВИДЕО)

Българският пилот Никола Цолов, който е лидер в класирането във Формула 2 записа 4-о време в свободната тренировка на „Хунгароринг“ днес

Цолов се размина на косъм от дисквалификация в Белгия!

Никола Цолов се размина с дисквалификация от основното състезание в Белгия, след като той, съотборникът му в Кампос Ноел Леон и самият отбор бяха разследвани в часовете след финала.