Шампион от Индикар загина в жестока катастрофа

Шампион от Индикар загина в жестока катастрофа

Двукратният победител в Инди 500 и шампион в Индикар за 2005 година Дан Уелдън, загина след трагичен инцидент в последния кръг от тазгодишната надпревара на овала в Лас Вегас

Двукратният победител в Инди 500 и шампион в Индикар за 2005 година Дан Уелдън, загина след трагичен инцидент в последния кръг от тазгодишната надпревара на овала в Лас Вегас. Уелдън беше на 33 години, женен с две деца. Състезанието в неделя вечер бе прекратено с червен флаг в 12-ата обиколка, след като 15 болида се сблъскаха с повече от 350 км/ч и се разбиха на парчета в оградите. Британецът беше откаран в болница с хеликоптер с много тежки наранявания, а час и половина след прекратяването на състезанието, официално беше съобщено за гибелта на Уелдън. 

Уелдън, който кара с номер 77 започна на старта от последната 34 позиция, след като пред него беше поставено предизвикателството да спечели 5 милиона долара, ако пресече накрая финала първи и изпревари всички пилоти. Болидът на Уелдън бе един от последните в ужасяващия сблъсък и мелето, в което много коли избухнаха в пламъци. За щастие други сериозно пострадали пилоти няма. Уелдън записа втората си победа в легендарното състезание Инди 500 по-рано тази година.  

В памет на своя колега и приятел, останалите пилоти решиха да направят 5 обиколки зад колата за сигурност на бавна скорост, с което беше трагично закрит сезон 2011 в Индикар. 
Марк Маркес спечели спринтовата надпревара за от Мото GP в Испания (ВИДЕО)

Маркес бе най-бърз в 12-те обиколки, като преодоля падане и дъждовното време

Марк Маркес с първи полпозишън за сезона в MotoGP

Световният шампион спечели квалификацията у дома си в Испания

Завръща ли се ГП на Турция в календара на MotoGP?

“Истанбул парк” ще бъде част от Формула 1 за следващите пет години

Марк Маркес със занижени очаквания за домашното си ГП на “Херес”

“Нямам потенциалът да натискам”, сподели световният шампион

Джордж Ръсел: Титлата? Изобщо не мисля за това точно в момента!

Пилотът на Мерцедес все пак приветства възможността да се бори за първата си такава във Формула 1

Никола Цолов ще кара в благотворително картинг състезание в България

Българската звезда на Формула 2 Никола Цолов ще вземе участие в първия кръг от шампионата за издръжливост на Karting Events Bulgaria, в който ще се включат рекордните 67 отбора