Страхотно представяне на пилотите в първия ден на Гран при България

Страхотно представяне на пилотите в първия ден на Гран при България

Въпреки че в близките градове около Плевен вали дъжд, нито капка на падна на трасето Долна Митрополи

Страхотно майсторство показаха пилотите в първия ден от Гран при България, което е втори кръг от Европейския шампионат Супермото, трети кръг от Източноевропейския шампионат на писта, както и втори кръг от националния шампионат по автомобилизъм на писта - затворен маршрут. Въпреки че в близките градове около Плевен вали дъжд, нито капка на падна на трасето Долна Митрополия и участниците можеха да използват максимално потенциала на своите машини, за да си осигурят по-челно място в стартовата решетка за утрешните финали.

 

В клас SM65 + SM85 от шампионата Супермото, пръв ще стартира българинът Хакан Халми (КТМ), който успя да изпревари в квалификациите братята Ончу (Турция). Те показаха по-добро каране в свободните тренировки, но Халми, бурно подкрепян от зрителите, успя да вземе най-важния старт до този момент - квалификацията. В клас ОПЕН + SМ3 квалификацията спечели Александър Георгиев (КТМ).

 

В клас Superstock 1000 от надпреварата в шампионата на писта Красен Кънчев (БМВ) се възползва от отсъствието на фаворита Мартин Чой и ще стартира от първа позиция в утрешното състезание. В клас SSP челната позиция в квалификациите завоюва сърбинът Ненад Стоянович (Ямаха);

 

В клас SBKS1000 първата позиция е за Ненко Стаменов (БМВ), а в клас SBKS600 квалификацията спечели Пламен Петров (Кавазаки). Общо 80 мотоциклетисти ще вземат участие в Гран при България, а при автомобилистите състезателите са 35, разделени в три различни категории.

 

В клас "Спорт", първата тренировка спечели Мирослав Йотов (Тойота Корола); в клас "Туринг" най-добро време до момента даде Ангел Григорчев (Рено Клио), а в клас "Макси" пръв е Пламен Камбуров с Митцубиши Ево 9, който остави след себе си утвърдени имена като Илия Царски и Румен Дунев.

 

Гран при България по мотоциклетизъм и шампионатът при автомобилите на писта продължава утре с финалите в различните класове и групи, като официалното откриване ще бъде в 10:30 часа.

 

Никола Цолов отново недостижим по улиците на Монако

Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов даде най-добро време в единствената свободна тренировка преди Гран При на Монако, който е четвърти кръг от сезона във Формула 3

Цолов спечели точки на "Имола"

Българският пилот с добро каране във Формула 3

Никола Цолов трети в Италия

Никола Цолов записа втори подиум от началото на сезона във Формула 3, след като завърши трети в спринтовата надпревара на пистата „Имола“ в Италия.

Марк Маркес спечели спринта на Гран при на Франция в MotoGP

Испанският пилот на Дукати излезе начело в класирането

Марк Маркес катастрофира, брат му Алекс спечели в Испания и го бутна от върха в MotoGP

Братята Маркес са спечелили 4 от досегашните общо 5 състезания през сезона

Марк Маркес с нов триумф в MotoGP

С победата Марк Маркес увеличи на 20 точки преднината си в генералното класиране

Федерер ще открие "24 часа на Льо Ман"

Роджър Федерер ще даде старт за тазгодишното автомобилно състезание 24 часа на Льо Ман през юни, съобщиха организаторите в четвъртък

Цолов влезе във видео играта на Ф1

От EA Sports обявиха списъка с пилотите, които ще присъстват в играта

Марк Маркес спечели и голямата гонката от MotoGP в Катар

Испанският пилот на Дукати Марк Маркес спечели Гран при на Катар в MotoGP