Том Люти спечели оспорвано състезание във Валенсия

Том Люти спечели оспорвано състезание във Валенсия

Той изпревари Тито Рабат и финишира с време 43:08.366 минути

Швейцарецът Том Люти спечели финалното състезание за сезон 2014 от световния шампионат на мотоциклетизъм на писта в клас Moto2, след като изпревари Тито Рабат в последното преминаване през старт-финалната права на пистата във Валенсия и финишира с време 43:08.366 минути. Рабат, изостанал на 1 десета от секундада, обаче спечели отдавна световната титла.

 

Люти и Рабат дълго време си оспорваха лидерската позиция, но световният шампион държеше нещата в свои ръце до последния завой. Точно тогава обаче испанецът свали предавките и скоростта, а Люти се възползва от това и излезе на първото място, запазвайки го във финалните метри.

 

След състезанието пилотът на Калекс обясни, че е видял недостиг на гориво и е предпочел просто да завърши надпреварата, отколкото да се оттегли в пит-лейна. Трети, самотен през по-голямата част от състезанието, финишира Йоан Зарко. Французинът изостана на десет секунди от лидерите. Тито Рабат е категоричен първенец през сезон 2014 в Moto2, след като спечели 346 точки през годината. Втори е Мика Калио, а третото място остана за Маверик Винялес.
 

Марк Маркес с 9-та победа за сезона в MotoGP

Испанският пилот на Дукати спечели Гран при на Германия

В Германия: Марк Маркес с рекорд в Moto GP

Испанският пилот спечели спринта преди Гран При на Германия

Съперник се блъсна в Никола Цолов и провали спринта му на Силвърстоун (ВИДЕО)

Бадоер удари родния пилот при неразчетена маневра и остави българина в дъното на класирането

Никола Цолов отвя конкуренцията в свободната тренировка на "Силвърстоун"

Никола Цолов започна седмия състезателен уикенд за сезона във Формула 3 с първо време в свободната тренировка на пистата „Силвърстоун“ във Великобритания

Тенак спечели Рали Акрополис Гърция

Естонецът се завърна в битката за титлата в WRC

Марк Маркес с нова крачка към титлата в MotoGP

Испанецът спечели спринтовото състезание в Нидерландия

Страхотен Никола Цолов спечели квалификацията в Австрия!

Българинът тръгва първи в неделя, Рафа Камара далеч зад него на седма позиция

Мартин Чой с две победи и рекорд на писта "Дракон"

Мартин Чой (ЕКО БМВ рейсинг тийм) постигна две категорични победи през уикенда в стартове от републиканския шампионат по мотоциклетизъм на пистата "Дракон" край Пловдив.

Марк Маркес спечели спринтовото състезание от MotoGP в Италия

Това е негова осма победа на спринтово състезание през сезона от общо девет старта