Тренировки и тестове през зимата за български пилоти по мотокрос

Тренировки и тестове през зимата за български пилоти по мотокрос

Състезанията започват на 27 февруари в Доха, Катар

Петър Петров, Майкъл Иванов  и Иван Петров  провеждат интензивни тренировки и технически  тестове преди началото на новия сезон в Световния шампионат по мотокрос в клас МХ2.

Състезанията започват на 27 февруари в Доха, Катар, а елитните ни пилоти от началото на годината започнаха да свикват и изпробват своите нови мотоциклети на трасета в Европа.

Петър Петров (Кавазаки) и неговия отбор „Кавазаки рейсинг тийм” водят сериозна подготовка във  Франция и Белгия, като до края на месеца по мотора на Петров ще бъдат направени и последните настройки на ходовата част. Най-вероятно първите стартове на Петър за сезона ще бъдат на международните мотокрос състезания във Валенс, Франция и Хоукстоун Парк, Великобритания.

След като подписа договор с новия си отбор - Марчети рейсинг тийм, Майкъл Иванов е на подготовка в Сардиния, Италия. След това, в края на януари Майкъл ще участва в три състезания от Международния шампионат на Италия, като заедно с Петър ще го видим още на първия кръг от Световния шампионат в Катар.  

Иван Петров (КТМ) от няколко дни е в Белгия, като с неговата подготовка ще се занимава треньора на Петър Петров – Боян Станчев.  В пясъците на Ломел започва и неговата пред сезонна подготовка. Иван ще бъде третия българин в клас МХ2 на Световния шампионат. В момента му предстоят чисто технически тестове с новият мотоциклет, които се съчетават и с изготвянето на подходяща програма за физическа подготовка.

Досега трима българи никога не са участвали заедно в Световен шампионат по мотокрос. И тримата ни пилоти ще бъдат с катарски лицензи заради финансовите проблеми на федерацията.

Любомир Васев също замина за Италия където ще тренира с новият си мотоциклет Ямаха. За Любомир предстоят един интересен старт в пясъчното състезание Асолюти Ди Италия, като състезателят има намерение да участва и в избрани кръгове на  от Международния шампионат на Италия в клас МХ2.

MotoGP: Марк Маркес за първи път покори Австрия

Испанецът победи в събота и в спринтовото състезание

Марк Маркес победи брат си Алекс в спринтовото състезание на MotoGP

Въпреки че стартира от втора редица

Бедзеки с неочакван полпозишън за Гран При на Австрия

Заводският пилот на Априлия Марко Бедзеки спечели един напълно неочакван полпозишън за Гран При на Австрия в MotoGP, след като триумфира в квалификацията на „Ред Бул Ринг“

Никола Цолов се срещна с почитатели в Боровец

Пилотът от Формула 3 Никола Цолов се срещна с почитатели в курортен комплекс Боровец

Министър Пешев награди пилота Никола Цолов

Министърът на младежта и спорта Иван Пешев връчи почетен плакет на българския автомобилен състезател Никола Цолов за изключителните му постижения във Формула 3.

Цолов: За мен беше забавно състезание

“Това е едно от най-добрите състезания за мен на мокро", каза той

Страхотен Никола Цолов на "Хунгароринг"(ВИДЕО)

Българинът стартира от 21-а позиция и се изкачи с 15 места

Никола Цолов завърши на 15-о място в спринтовото състезание за Голямата награда на Унгария

Българинът бе 21-ви в квалификацията в петък и успя да се изкачи с шест места нагоре

Хърватия е отново в календара на Световния рали шампионат

Ралито заменя това в Централна Европа