Цолов 21-и на спринта в Мелбърн

Основното състезание е в неделя

Българският пилот Никола Цолов завърши на 21-во място в спринта във Формула 3 от 20 обиколки в Мелбърн.

Цолов стартира 10-и, след като се класира шести в квалификацията. Той ще стартира шести в неделното състезание, но за днешния спринт бе наказан е с три места назад заради инцидента с Алекс Дън в свободната тренировка

В началото на състезанието българинът спечели една позиция в първите завои, но в края на първата обиколка се върна на 10-ото място. Във втория тур българинът започна да губи позиции, като в 4-ата обиколка бе 14-ти, а до деветата вече бе на 18-та позиция. В десетата обиколка Цолов се смъкна до 23-то място, но в края на обиколка успя да вдигне темпото и да спечели две места, завършвайки 21-и.

Норвежкият пилот на Хайтек Мартиниус Стеншорн грабна победата, която бе първа за него във Формула 3, а топ 3 допълниха още двама дебютанти във Формула 3 този сезон – Арвид Линдблад и Лорънс ван Хюпен.

Основното състезание в Мелбърн във Формула 3 е в неделя в 2:05 часа българско време.

Грязин с първа историческа победа в Световния рали шампионат (ВИДЕО)