Завръща ли се ГП на Турция в календара на MotoGP?

Завръща ли се ГП на Турция в календара на MotoGP?
Източник: БГНЕС

“Истанбул парк” ще бъде част от Формула 1 за следващите пет години

Вчера Формула 1 обяви едно дългоочаквана новина, а именно фактът, че надпреварата за Гран При на Турция ще се завърне в календара на световния шампионат още през 2027 година, при това с постоянно място за поне пет години.

А предвид общата собственост на Формула 1 и MotoGP в лицето на Либърти Медия, мнозина започнаха да си задават въпроса дали в скоро време няма да видим и кралския клас обратно на „Истанбул Парк“. Журналистът Саймън Патерсън информира, че се работи активно в тази посока, а основният двигател зад този проект са Топрак Разгатлиоглу и неговият мениджър Кенан Софуоглу. Желанието на двамата е Гран При на Турция да бъде част от програмата на MotoGP през 2028 година, но не е изключена и възможността това да се случи още за сезон 2027.

Между 2005 и 2007 Турция прие на три пъти световния шампионат по мотоциклетизъм на писта, но тогава интересът не беше никак голям и съответно „Истанбул Парк“ не се задържа дълго-дълго в календара. Сега обаче очакванията са за обратното предвид присъствието на Разгатлиоглу на стартовата решетка в кралския клас.

Турчинът се радва на огромна популярност в своята родина, където той е със статут на суперзвезда след успехите му в Световния супербайк шампионат (WSBK), където той спечели три световни титли в последните години. Със сигурност неговото присъствие, както и това на Дениз Ончу в Moto2, ще доведат до по-голяма посещаемост на състезанията в Истанбул.

Цолов след уикенда в Унгария: Научих много

Никола Цолов не направи най-добрия си уикенд във Формула 2 на пистата “Хунгароринг”, но въпреки това остава убедителен лидер в първенството

Очаквано: Стюардите наказаха Цолов с 5 места назад за неделя

След края на спринтовото състезание във Формула 2 Никола Цолов получи наказание от стюардите

Цолов не завърши спринта на "Хунгароринг" след инцидент с Монтоя (ВИДЕО)

Никола Цолов отпадна от спринта за Гран при на Унгария във Формула 2

Цолов започна уикенда на "Хунгароринг" с четвърто време (ВИДЕО)

Българският пилот Никола Цолов, който е лидер в класирането във Формула 2 записа 4-о време в свободната тренировка на „Хунгароринг“ днес

Цолов се размина на косъм от дисквалификация в Белгия!

Никола Цолов се размина с дисквалификация от основното състезание в Белгия, след като той, съотборникът му в Кампос Ноел Леон и самият отбор бяха разследвани в часовете след финала.

Сами Паяри записа дебютна победа в Световния рали шампионат

Финландецът Сами Паяри с Тойота Ярис спечели Рали Естония, девети кръг за сезона в Световния рали шампионат (WRC)