Иван Пашов: Чувства ли се изолирана Община Пловдив от спортния живот в града?

Иван Пашов: Чувства ли се изолирана Община Пловдив от спортния живот в града?

Бизнесменът публикува странно писмо до спортните клубове. "На тепиха съм научил едно – силният не плаши. Силният се доказва", пише Пашов

Председателят на фондация "Съвет за спортно развитие Пловдив" Иван Пашов избухна с пост във фейсбук, в който публикува и писмо до спортните клубове в града, подписано от Заместник-кмета по "Спорт, младежки дейности и социална политика" Николай Бухалов. 
 
"На тепиха съм научил едно – силният не плаши. Силният се доказва.
Когато започнете да пращате писма и да давате обяснения кой има право да помага на спорта, значи нещо сериозно не е наред.
Аз няма да се огъвам. Не съм го правил като спортист и няма да го направя и сега. Докато има хора, които искат да помагат на пловдивските клубове и на децата, ще бъда до тях.
А към управляващите ще кажа само едно – ако сте загубили доверието на хората, приемете го ДОСТОЙНО. Не търсете врагове сред тези, които работят за спорта. Истинската сила не е във властта. Истинската сила е в характера. А него не може да го заплашите с едно ПИСМО.
До мен достигна озадачаващо съобщение, разпратено по e-mail до пловдивските спортни клубове от името на г-н Николай Бухалов, заместник-кмет "Спорт, младежки дейности и социална политика".
Публикувам текста му, но и задавам въпросите, които възникват за мен и пловдивската спортна общественост?

 Притеснява ли се Община Пловдив от това, че спонсори подпомагат спортни събития в града?
 Чувства ли се изолирана Община Пловдив от спортния живот в града?
 Какво има предвид Община Пловдив с изречението: „Към днешна дата няма промяна в начина на финансиране - работи се съобразно Наредба, свиква се Комисия, която разпределя средствата.“
Нима някои се е опитвал да разпределя средствата за спортните клубове от името на Общината?
 Кои точно фондации има предвид Община Пловдив, че не са им делегирани права за разпределяне на средствата?
 Какъв е проблемът на Община Пловдив с факта, че НПО-организации и частни лица финансират провеждането на спортни състезания в града?
 Това опит за натиск върху спортните клубове ли е? И каква е логиката те да бъдат ограничавани в намирането на частно финансиране на дейността си?
 Имаме и други въпроси, на които също ще им дойде времето…
Целият този озадачаващ подход - ако няма някакво логично обяснение, предизвиква сериозни притеснения и опасения на фона на тресящото се от кризи градско управление, на което сме свидетели в последните дни и часове.
ПИСМОТО ДО КЛУБОВЕТЕ:
Уважаеми колеги,
Много моля, на ваши състезания, турнири, чествания и т.н., които са финансирани съобразно Наредба на ОбС Пловдив за подпомагане на спортни дейности, да включвате задължително в поканите си и членовете на спортната комисия към Общински съвет Пловдив / email: [email protected];
Минка Алдомирова Сърнешка – Председател, Георги Петров Титюков – Зам. – Председател Александър Николаев Ракшиев, инж. Гошо Димитров Къчков, Димитър Иванов Арнаудов, Проф. д-р Стефан Иванов Шилев, Йоно Денев Чепилски, Светослав Колев Енчев, Симеон Валерий Петров.
Към днешна дата няма промяна в начина на финансиране - работи се съобразно Наредба, свиква се Комисия, която разпределя средствата;
Правата не са делегирани или предоставени на други институции/ като фондации ../ или лица!
Община Пловдив и членовете на комисия "Младежки дейности и Спорт" към ОбС Пловдив отговарят за финансовото подпомагане на пловдивските регистрирани спортни клубове!
Разчитам на вашето коректно отношение!
С уважение,
Николай Бухалов
Заместник-кмет "Спорт, младежки дейности и социална политика"