Кралев: Титлите на волейболистките и Иван Иванов ни мотивираха отново да призовем спортът да е национален приоритет

Кралев: Титлите на волейболистките и Иван Иванов ни мотивираха отново да призовем спортът да е национален  приоритет

Бившият министър на младежта и спорта и настоящ депутат от ГЕРБ-СДС Красен Кралев коментира успехите на националния отбор по волейбол за жени до 19 години и на Иван Иванов от Уимбълдън. Днес световните шампионки бяха в Народното събрание

"Днес посрещнахме на крака и с бурни аплодисменти в Народното събрание националния отбор по волейбол за жени до 19 години, който в неделя стана световен шампион!
Тези прекрасни момичета спечелиха първа световна титла в отборен спорт за България в женското направление. Единствената ни друга титла на планетата в колективна надпревара е пак на волейбола – за младежи от 1991 г.
Волейболът отново се доказа като най-успешния ни колективен спорт, като през тази година всички 8 национални отбори в различните възрастови групи се класираха за големи първенства. 6 от тимовете участват на световни, а 2 на европейски шампионати.
Успехът на волейболистките и титлата от Уимбълдън за юноши на моя съгражданин Иван Иванов ни мотивираха отново да призовем спортът да е национален стратегически приоритет.
В декларацията от трибуната на Народното събрание от ГЕРБ-СДС се обърнахме към колегите независимо от политическите си убеждения, всички да се обединим около идеята за целенасочена държавна политика в подкрепа на българския спорт, който създава общност и е основата за здрава, силна и обединена нация", написа Кралев в социалните мрежи.

Кралев на среща със спортните федерации: ГЕРБ е партията, направила най-съществените неща за спорта

Подкрепата на ГЕРБ-СДС е изключително важна, казаха федерациите

Депутатите на крака пред световните шампионки

Националният отбор по волейбол за жени до 19 години, който в неделя стана световен шампион, побеждавайки САЩ, посети Народното събрание по покана на неговия председател Наталия Киселова.

ГЕРБ-СДС: Спортът трябва да е национален стратегически приоритет

Спортът трябва да се превърне в национален стратегически приоритет на България, защото това, което спортистите постигат за националното самочувствие и съхранение на страната ни, не може да бъде постигнато чрез нито едно друго средство, заявиха от парламентарната група на ГЕРБ-СДС в декларация във връзка с последните български спортни успехи. 

Ел Джемили: Не ми е нужно да се оправдавам пред онези, които избраха лъжите

Вече бившият футболист на Левски - Джавад Ел Джемили, се сбогува със "сините".

Фенове разказаха за трогателен жест на новия вратар на Левски

Мартин Луков помогнал на млада майка на две деца

Сакалиев с призив: Да съберем пари за паметник на Трифон Иванов (ВИДЕО)

Необходими са 60 000 лева, обяви администраторът на ЦСКА

От Спартак Варна призоваха феновете си за подкрепа чрез закупуването на абонаментни карти

Вижте съобщението на клуба

Илиян Филипов с призив към феновете на Ботев Пд

"Всеки човек е важен за клуба ни в този труден момент", се казва в призива му

Академията на Надал поздрави Иван Иванов за титлата от „Уимбълдън“

16-годишният българин спечели титлата без да загуби нито един сет

Владо Николов поздрави волейболистките: Пишете история

Бившият капитан на националния отбор на България и настоящ президент на Левски Владимир Николов поздрави девойките на България до 19 години, които се класираха на финала на Световното първенство в Хърватия.

Сиромахов: Иванов и Василев стоят високо над дребнавата нашенска завист

Писателят възхитен от подвига на двамата тенисисти

Байер (Леверкузен) прослави наши аматьори

"Аспирините" впечатлени от логото на Вихър Славяново