Красен Кралев за скандалите в Скопие: Спортът би трябвало да ни обединява, не да ни разделя

Красен Кралев за скандалите в Скопие: Спортът би трябвало да ни обединява, не да ни разделя

Вижте мнението му

Бившият министър на младежта и спорта и настоящ депутат от Герб-СДС Красен Кралев излезе с позиция за случилото се в Скопие около мача Шкупи - Левски в Лигата на конференциите. Ето какво написа той в профила си във Фейсбук:

"Спортът би трябвало да ни обединява, не да ни разделя. Инциденти като този с нашите сънародници в Скопие, който стана преди мача Шкупи - Левски снощи, са изключително неприятни и показват, че Северна Македония продължава да върви по пътя на омразата.

Поредните непровокирани изстъпления срещу български граждани пораждат основателни съмнения дали РСМ иска да върви по пътя на евроинтеграцията и не допринасят с нищо за нашите добросъседски отношения.
 
Особено притеснителен е случая с българския гражданин, нападнат в квартал на Скопие и откаран в болница с прободна рана. Това не е сблъсък между футболни хулигани. Това е непровокирана агресия от страна на северномакедонски примитиви към спокойно пътуващи в колите си български граждани.
 
Поведението на тези хора не е изолирано явление. То е функция на умишлената политика на омраза към България, която северномакедонски те политици водят от десетилетия.
 
Никак не е случайно, че миналата година в Скопие освиркаха химна на България, а вчера пак там нападнаха български футболни фенове с металникупи -  прътове, бидони и наръгаха български гражданин с нож.
 
Предстои мач в София! Призовавам футболните фенове и всички наши сънародници да не отговарят на омразата с омраза. Защото примитивният национализъм никога не води до нищо добро…"

Депутат обяви страхотна новина за Спартак (Варна)

"Това е втори жест на г-н Борисов към любимия на хиляди варненци футболен клуб"

Босът на ЦСКА 1948 с ирония към Светльо Вуцов

„Играч на мача“, пише Цветомир Найденов за Димитър Шейтанов и допълва, че той „никога не закъснява и винаги поздравява“

От Фратрия: Не БФС е проблемът. Проблемът сме ние!

„Ние във Фратрия решихме да спрем да мрънкаме и да започнем да градим“, пишат от клуба

Феновете на Черно море за Левски: Идват пак да страдат на нашия стадион

„Длъжни сме отново да ги посрещнем подобаващо“

Ултрасите на Локо София изразиха подкрепа към президента Веселин Стоянов

"Честта и верността не се продават", написаха "Железни Бригади"

Стоичков поздрави Насар: Ти можеш да вдигнеш целия свят!

"Великолепен! Железен! Непобедим българин!", написа Камата

Светослав Вуцов вече висшист

Новината съобщи баща му Велислав

Екатерина Дафорска: Честит ни първи сняг

Зимна приказка в Пампорово

Феновете на ЦСКА питат ръководството: Истина ли е, че се обсъжда обединение?

"Благодарни сме за всичко, направено до момента, както и на Христо Янев и на футболистите", пишат феновете