Тома Цилев с обръщение към феновете на Локомотив (Пловдив)

Тома Цилев с обръщение към феновете на Локомотив (Пловдив)
Източник: БГНЕС

„За мен Локомотив бе кауза, общност и емоция, която остава с човек завинаги“

Тома Цилев благодари на феновете на българския футболен клуб Локомотив Пловдив след напускането си и заяви, че за него той не е бил просто професионален ангажимент, а кауза и емоция, които остават завинаги. "Смърфовете" обявиха по-рано днес раздялата с изпълнителния си директор.

 

"Скъпо черно-бяло семейство,

 

След дълги години работа в Локомотив Пловдив идва моментът, в който поемам по нов път. Решението не беше лесно, защото за мен Локомотив никога не е бил просто професионален ангажимент. Той е кауза, общност и емоция, която остава с човек завинаги.

 

Имах честта да бъда част от клуба в период, в който преживяхме както едни от най-светлите, така и едни от най-трудните моменти в съвременната му история. Заедно се радвахме на големи успехи – историческата Купа на България през 2019 година след финала срещу Ботев, втората поредна Купа през 2020 година и спечелената Суперкупа на България. Това бяха моменти, които ще останат завинаги в паметта на всеки локомотивец.

 

Но футболът е и изпитание на характера. Имаше периоди на напрежение, трудни решения и битки – както на терена, така и извън него. През последния сезон клубът премина през сериозни предизвикателства, но най-важното е, че Локомотив остана изправен и запази мястото си там, където му е – сред най-добрите в българския футбол.

 

Напускам с ясното съзнание, че клубът е стабилен и че хората в него ще продължат да работят със същата отдаденост. Вярвам, че пред Локомотив има бъдеще и че интересът към клуба ще донесе нови възможности за развитие.

 

Искам искрено да благодаря на всички, с които имах честта да работя – на г-н Христо Крушарски за доверието, на треньорите и футболистите за битките на терена, на служителите в клуба за всекидневната работа и на феновете за безрезервната подкрепа. Без вас нито един успех нямаше да бъде възможен.

Преди всичко обаче аз оставам фен на Локомотив. Това не се променя с длъжност или позиция. Винаги ще помагам на клуба, когато има нужда от моята подкрепа.

 

Пожелавам на всички локомотивци една силна и достойна юбилейна година. 100 години Локомотив Пловдив е история, която се пише от поколения – и съм сигурен, че най-хубавите страници тепърва предстоят. А защо не и с още един трофей – Купата на България – който да направи празника още по-специален.

 

Благодаря ви за доверието, за подкрепата и за всички споделени емоции. Само Локо", пише Цилев на профила си във Фейсбук.

Иван Пашов: Чувства ли се изолирана Община Пловдив от спортния живот в града?

Бизнесменът публикува странно писмо до спортните клубове. "На тепиха съм научил едно – силният не плаши. Силният се доказва", пише Пашов

Тартор на феновете в ЦСКА с мощна атака срещу Христо Янев

Вижте подробности

И синът на Батков скочи на Божков

Тодор Тодоров Батков, син на бившия президент и собственик на Левски, публикува остър коментар в личния си профил във Facebook по повод последния казус между сините и Васил Божков.

Любо Младежа с мощна атака срещу Сираков

Вижте какво заяви популярният фен на Левски в социалните мрежи

Цварц на прощаване с Локо Пд: Не напуснах заради заплахи!

„Някои хора в клуба не приеха раздялата“, пише новият нападател на ЦСКА

Цветомир Найденов към Крушарски: Обирай балъците

Финансовият благодетел на ЦСКА 1948 Цветомир Найденов взе отношение по трансфера на Жоел Цварц, който премина от Локомотив (Пд) в ЦСКА.