Литекс отстрани Пирин (Бл) за Купата след продължения, скандална дузпа и масово меле (ВИДЕО+СНИМКИ)

По един гол от бялата точка вкара мача в продължения, но ранно попадение на Джордан прати "оранжевите" на 1/8-финалите

Литекс отстрани Пирин (Благоевград) след 2:1 след продължения /1:1 в редовното време/ от турнира за Купата на България. "Оранжевите" продължава на 1/8-финалите на турнира, благодарение и на скандалната дузпа, която получиха още в редовното време.

Армандо Ваюши откри резултата за гостите от бялата точка, Влади Златинов възстанови равенството също с гол от дузпа в заключителните секунди на редовното време, но Уилмар Джордан донесе успеха за ловчанлии с гол още в началото на първото продължение.

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Първата част премина изцяло под доминацията на Литекс. "Оранжевите" взеха инициативата рано-рано, въпреки че не успяха да стигнат до опасни положения в първите минути.

След средата на първата част тимът на Красимир Балъков се настани трайно в половината на "орлетата", докато домакините разчитаха предимно на контраатаки.

Най-интересното положение за "оранжевите" през първите 45 минути дойде в края на полувремето, когато Асприля изведе Джордан. Нападателят на Литекс преодоля Костов, но Румен Сандев се бе върнал и изчисти топката от голлинията.

След почивката играчите на Пирин излязоха с напомпано самочувствие и изравниха играта. "Орлетата" пробваха няколко удара отдалече, като най-опасният бе на Мартин Тошев, който стреля силно извън наказателното поле, но право в Баривиера, който изби.

В 71-вата минута обаче Вихрен Манев свири много спорна дузпа за Литекс. Асприля центрира към Джордан, който се направи опит за задна ножица. Георги Георгиев изчисти с глава, но някак си главният рефер видя игра с ръка и посочи бялата точка. Зад топката застана Армандо Ваюши, който не сбърка и даде аванс на гостите.

В 88-ата минута се заформи масово меле в наказателното поле на Пирин. Милчо Ангелов фаулира Попев, двамата се сдърпаха. В разправията се включиха и други футболисти от двата отбора, но в крайна сметка всичко се размина без картони и сериозни последствия.

След гола на Ваюши, домакините взеха инициативата в своите ръце и успя да стигне до изравнително попадение. Стражът на Литекс допусна безумна грешка, след която Вихрен Манев отсъди дузпа в полза на Пирин.

Баривиера опита да хвърли топката в предни позиции, но я изпусна. Тони Тасев стигна до кълбото и в опита си да го спре стражът на Литекс го събори в наказателното поле. Зад топката застана Влади Златинов, който стреля силно в центъра на вратата и вкара мача в продължения.

Само две минути след началото на първото продължение обаче Джордан отново даде аванс на "оранжевите". Ваюши проби отляво, пусна за Джордан, който стреля отблизо, топката срещна ръка на защитник на Пирин, но този път Вихрен Манев не посмя да отсъди дузпа. Все пак, отбраната на домакините не успя да изчисти топката, тя се върна в Джордан, който този път не пропусна и разстреля Костов.

След като за втори път се оказаха изоставащи в резултата, "орлетата" отново се активизираха и организираха опасни атаки към Баривиера. В 101-вата минута Благов центрира от свободен удар Башлиев, който стреля с глава, но прати топката на сантиметри от десния страничен стълб.

Седем минути по-късно домакините удариха и греда. Попев изведе технично Сандев, който с едно докосване овладя, а с второто стреля по диагонала и разтресе дясната греда на Баривиера.

В крайна сметка Литекс успя да задържи аванса си и продължава на 1/8-финалите.

Дунав (Русе) – Раковски 4:0 (КРАЕН)
/1:0 Раденцов 23', 2:0 Златев 25', 3:0 Чакъров 29'; Раковски изпуска дузпа през второто полувреме/

Созопол - Черно море 0:2 (КРАЕН)
/0:1 Курьор 42'; 0:2 Мирослав Манолов 82'/

/0:1 Станислав Костов 68'/

/0:1 Янаки Смирнов 21'; 0:2 Йордан Апостолов 23'; 0:3 Атанас Фиданин 28', 0:4 Антоний Балъков 40'; 1:4 Светлин Симеонов 47' дузпа/

Атлетик (Куклен) – Банско 0:6 (КРАЕН)
/0:1 Руслан Иванов 4'; 0:2 Венцислав Бенгюзов 52'; 0:3 Георги Фикиин 55'; 0:4 Георги Финкин 60'; 0:5 Калоян Стоянов 87'; 0:6 Мартин Станкев 90'/

/1:0 Иван Винков 43'/

/0:1 Вълчан Чанев 14'; 0:2 Мартин Ковачев 34'; 1:2 Тихомир Костурков 53'; 1:3 Димитър Алексиев 90'/

Пирин (Гоце Делчев) – Добруджа 3:0 (КРАЕН)
/1:0 Благой Пасков 31'; 2:0 Мурат Ибраим 60'; 3:0 Благой Пасков 77'/

От 18:00 ч:
/0:1 Иван Вълчанов 4'; 0:2 Душан Савич 60'; 1:2 Деян Христов 77' дузпа; 1:3 Костадин Дяков 81'/

От 18:45 ч:
Ботев (Враца) – Лудогорец 1:5 (КРАЕН) - с подробно чат-описание тук
/0:1 Кишада 21'; 0:2 Ернандес 25', 0:3 Ернандес 39'; 1:3 Павел Петков 55'; 1:4 Дарко Савич 57'; 1:5 Кишада 68'/