„Дюшекчиите” записаха първа победа за годината след класика над Майорка (видео)

В мач с два червени картона Атлетико Мадрид се наложи с 3:0 и спечели битката за шестото място

Мадридският Атлетико постигна първата си победа през календарната 2011-а година, след като се наложи с 3:0 над гостуващия Майорка в среща от 19-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Носителите на трофея от Лига Европа изиграха силно първо полувреме на своя „Висенте Калдерон”, в което успяха да вземат на пръв поглед комфортна преднина от два чисти гола, но през втората част се нуждаеха и от голяма доза късмет, за да опазят трите точки.

Резултатът в испанската столица бе открит от бранителя Хуан Валера, който се разписа след изпълнен от Хосе Антонио Рейес корнер в 12-ата минута, а само 20 по-късно обичайният заподозрян Диего Форлан удвои преднината на „дюшекчиите”.

Уругвайският нападател се възползва от смут в тима на гостите, които претендираха за дузпа в своя полза, измъкна се от засадата и с прецизен изстрел отбеляза второто попадение в срещата.

След почивката Майорка получи шанс да върне един гол, но Пиер Уебо пропусна да се разпише от дузпа в 67-мата минута.

Нарушението бе отсъдено заради фаул на Антонио Лопес срещу Нсуе, в резултатът на който капитанът на Атлетико получи директен червен картон и бе изгонен.

Стражът на тима Де Хеа обаче спаси удара на Уебо от бялата точка и така запази преднината на своите, а малко по-късно и гредата му помогна да стори това след удар на резервата Гонзало Кастро.

В 82-рата минута пък численото равенство на терена бе възстановено от главния рефер Мигел Гамес, който показа директен червен картон и на холандския халф на Майорка Джонатан де Гузман.

До края гостите се опитаха да върнат поне един гол, но в крайна сметка получиха трето попадение, дело на Рейес, и така напуснаха победени испанската столица.

С трите точки Атлетико измести Атлетик (Билбао) от шестото място в класирането с 32 точки в своя актив, докато Майорка остана на осма позиция с 27 т.