Барса без проблеми на финал за купата, чака Реал или Севиля (видео)

Каталунците се наложиха с 3:0 в реванша с Алмерия и с общ резултат 8:0 се класираха напред

Отборът на Барселона се класира за финала на турнира за Купата на Испания, след като се наложи с 3:0 над Алмерия в реванша на „Уегос Медитеранеос” и с общ резултат 8:0 стигна до мача за титлата. На финала каталунците очакват победителя от двойката Реал (Мадрид) – Севиля, който ще стане ясен по-късно тази вечер.

Двубоят започна много равностойно, въпреки че Барселона по навик владееше по-често топката. Все пак първата чиста възможност в мача се откри пред тима на домакините, след като в 26-ата минута Фегули засече с десния крак центриране на Гойтом, но топката срещна гредата на Пинто.

Каталунците веднага реагираха на създалата се ситуация и в 33-ата минута вече водеха с 1:0. Тогава Адриано получи на левия фланг и след невероятна индивидуална акция, в която премина през отбраната на Алмерия, прати топката в долния ляв ъгъл на Естебан.

След попадението темпото на игра видимо спадна и до края на полувремето за статистиката бяха отчетени два неточни удара на Пелерано и Гойтом.

Втората част стартира с натиск на Барселона и спасяване на Естебан след изстрел на Афелай. Последваха неточни шутове на Алвеш и Къркич, преди да се стигне до 57-ата минута, когато Алвеш центрира меко отдясно, Тиаго Алкантара бе оставен непокрит около точката на дузпата и с глава прониза за втори път стража на Алмерия.

Барселона обаче продължи да натиска и след този гол и в 66-ата минута Кейта намери Афелай в малкото наказателно поле, а холандецът не сбърка отблизо, вкарвайки първия си гол с екипа на „блаугранас”.

До края на двубоя Къркич, Алвеш и Алкантара пропуснаха по още едно положение, но нов гол не падна и така Барселона се наложи над Алмерия с 3:0 и с общ резултат 8:0 се класира за финала на турнира за Купата на Испания. Там каталунците очакват победителя от двубоя Реал (Мадрид) – Севиля, който ще стане ясен по-късно днес.

Алмерия – Барселона 0:3

0:1 Адриано 34’
0:2 Алкантара’
0:3 Афелай 66’

Състави:

Алмерия: Естебан, Пелерано (Асасиете 63’), Гарсия, Маседо, Луна, Бернардело, Варгас, Корона (Крусат 69’), Уче (Ортис 77’), Гойтом, Фегули

Барселона: Пинто, Милито, Алвеш, Адриано, Масчерано, Кейта, Афелай, Бускетс (Пике 46’), Алкантара, Боян, Нолито

Жълти картони: Маседо, Бернардело (Алмерия); Бускетс (Барселона)

Стадион: „Уегос Медитеранеос”