Лудогорец се мотивира за Берое с победа над Динамо (Киев)

Два бързи гола на Безяк и Абало ознаменуваха последната контрола на „орлите” в Испания

Лудогорец завърши подготвителния си лагер в Испания с победа над Динамо (Киев). Българският шампион се наложи с 2:1 с два бързи гола през второто полувреме. Голмайстори за „орлите” станаха Дани Абало и Роман Безяк. Следващият двубой на разградчани е срещу Берое от турнира за Купата на България. Първата среща ще се проведе на 15-и февруари в Стара Загора.

Така, Лудогорец завърши зимния си подготвителен лагер с актив от 4 победи, две равенства и една загуба.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Двата отбора изиграха динамично първо полувреме с атакуващ футбол. Повечето опасни положения обаче станаха пред вратата на българския шампион, като Владислав Стоянов трябваше да показва класата си и на няколко пъти спаси много опасни удари от украинските футболисти. Като цяло, футболистите на Динамо бяха по-агресивните, налагаха преса още в половината на разградчани и по-настойчиво търсиха гола.

Лудогорец също имаше своите възможности през първата част да откриерезултата, но точно в завършващата фаза липсваше увереност в действията на възпитаниците на треньора Дерменджиев.

Първата опасност в контролната среща бе в полза на българския отбол. В 5-ата минута Марселиньо бе изведен много добре в наказателното поле и отправи удар по земя, който обаче профуча покрай дясната греда на Артур. Дани Абало опита късмета си със силен удар от дистанция, но мерникът му не беше никак точен.

В края на полувремето Теодорчук бе на път да попари българския шампион, но вратарят Стоянов със завиден рефлекс успя да спаси и по този начин да заличи грешката на защитниците пред него, които на моменти действаха неконцентрирано при натиска на противника.

През второто полувреме обаче, отборът на Лудогорец показа напълно различно лице и заслужено се поздрави с успеха, въпреки че и футболистите на Динамо създадоха немалко опасности пред Владо Стоянов. Разградчани атакуваха по-настоятелно, стараеха се да владеят повече топката и по всякакви начини се опитваха да създават положения пред вратата, пазена от Артур.

Лудогорец нанесе своя съкрушаващ удар само в рамките на 60 секунди след две много добри атаки в 60-ата и 61-ата минута, като головете вкараха Дани Абало и Роман Безяк. Първо Ешпиньо напредна необезпокояван в половината на Динамо и  остър пас намери испанския нападател, който с плътен удар не сгреши. След това Анисе навлезе в наказателното поле, преодоля вратаря и пусна към Безяк, който на празна врата покачи за 2:0.

Украинците бързо върнаха едно попадение в 64-ата минута, но така и не успяха да изравнят, въпреки че имаха добри възможности. Мачът стана наистина интересен именно след първия гол на Лудогорец, като до тогава двата отбора стояха равностойно на терена и нямаше кой знае колко положения.

След като мачът се „отпуши“ и двата тима сътвориха интересни атаки,  набезите на българите бяха наистина много стойностни. До края тимът на Лудогорец пропусна да вкара поне още два гола във вратата на Динамо.

Състави на двата отбора:

Лудогорец: Владислав Стоянов, Браян Ангуло /Александър Василев/, Кайсара, Козмин Моци, Александър Барт /Георги Терзиев/, Фабио Ешпиньо, Абел Анисе /Златински/, Марселиньо /Ернандес/, Даниел Абало /Денислав Александров/, Вандерсон, Роман Безяк /Кишада/.

Динамо (Киев): Артур, Силва, Евген, Бетао, Гусев, Калитвинцев, Мигел, Цуриков, Харатин, Беланда, Теодорчик

Лудогорец - Динамо (Киев) 2:1

90' Край на двубоя. Лудогорец победи с 2:1 Динамо (Киев).

90' Удар от пряк сводобен, но в аут. Владо Стоянов спокойно изгледа топката.

86' Ангуло получава почивка. На негово място влиза Александър Василев.

85' Жълт картон за Терзиев, който извърши грубо нарушение до флагчето на корнера.

81' Марселиньо сяда на пейката. На негово място влиза Ернандес.

75' Опасен удар от границата на наказателното поле, но топката мина опасно близо до лявата греда на Стоянов. Вратарят не помръдна.

71' Силен и опасен удар на Абало, но Артур внимаваше и изби.

66' Страхотна намеса на Стоянов, който спаси удари от около 3-4 метра.

64' Динамо (Киев) връща един гол, след разбъркване в наказателното поле, при което Стоянов не успя да реагира навреме.

61' Втори гол за Лудогорец! Голмайстор е Роман Безяк, който получи топката от Анисе, след като халфът влезе в наказателното поле и финтира вратаря.

60' Гол за Лудогорец! Ешпиньо напредна по дясното крило, пусна пас към Абало, който с мощен удар откри!

57' Спокойни минути на терена. Двата противника се надигравата здраво, но без опасности пред вратите. Лудогорец играе с по-голяма самочувствие и се старае да владее повече топката.

52' Жълт картон за Кейсара, който спря бърза атака на Динамо, извършвайки нарушение.

46' Начало на второто полувреме!

45' Край на първото полувреме. Резултатът е 0:0!

43' Теодорчик отправи много силен удар от близко разстояние, но Владо Стоянов показа класата си и със скок успя да избие.

36' Лудогорец организира добра атака, Вандерсон навлезе в наказателното поле и пусна към Марселиньо, който обаче се забави с удара и защитниците на Киев се справиха.

33' Добър удар на Ешпиньо от пряк свободен удар, но вратаря внимаваше и улови.

30' Много опасен удар на Мигел, топката рекушира в крака на Барт и мина на сантиметри от горната греда. Стоянов не помръдна.

26' Ангуло центрира в наказателното поле към Бузяк, словенецът шутира от движение, но прати топката високо над горната греда.

23' Силен удар по земя на Дани Абало, но много неточен.

20' Опит за извеждане на играч от Динамо в наказателното поле на Стоянов, но за щастие на българския вратар топката бе твърде дълга.

17' Спокойни минути в контролната среща. Двата отбора разиграват, но се залага на стабилна защита и трудно се стига до опасни положения.

11' Напрежение пред вратата на Лудогорец, след като топката бе центрирана от ъглов удар. Последва кратко разбъркване и удар, но защитата на разградчани се справиха със ситуацията.

7' Силен и коравен удар с глава към Владо Стоянов, но вратарят показа завиден рефлекс и изби. Оказа се обаче, че футболистът на Киев е бил в положение на засада.

5' Първата опасност в двубоя се случи пред вратата на Динамо (Киев). Марселиньо бе изведен в наказателното поле, бразилецът напредна уверено, но стреля покрай дясната греда.

3' Динамично начало на срещата, но до опасности и пред двете врати все още не се е стигнало. Футболистите на Лудогорец лесно губят топката в половината на съперника.

1'Начало на двубоя! Първи с топката играе отборът на Динамо.

ОФИЦИАЛНО: Пирин е с нови собственици